RU

Ющенко задоволений перебігом переговорів щодо асоціації України з ЄС

15.10.2009, 15:10

Президент України Віктор Ющенко позитивно оцінює перебіг переговорів з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про асоціацію. Про це глава держави заявив сьогодні в інтерв'ю українським журналістам після завершення зустрічі з Президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Президента України, В.Ющенко вказав: "Той діалог, який є з Європейською комісією в останні кілька років, - один з найбільш продуктивних діалогів, які будь-коли мала Україна". Президент назвав надзвичайно важливим сам факт досягнення політичної домовленості щодо укладення цієї угоди, яка передбачає тісну інтеграцію України з Євросоюзом в порівнянні з аналогічними документами ЄС, укладеними з іншими країнами. За оцінкою В.Ющенко, три чверті роботи над угодою вже завершено. Йдеться, зокрема, про питання взаємодії в сфері політики і безпеки, співпраці в сфері юстиції, економічного і секторального співробітництва.

У той же час, В.Ющенко сказав, що технічно складною є та частина документа, яка стосується створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень. Він уточнив, що йдеться про 26 секторальних розділів, до переговорів про які залучено 14 українських міністерств.

Глава держави також повідомив, що доручив новопризначеному Міністру закордонних справ у півторамісячний термін підготувати документ, який засвідчив би прогрес у переговорному процесі щодо угоди зокрема і відносинах з ЄС загалом. Також в ці документи мають увійти плани проведення переговорів відносно лібералізації візового режиму. "Ми будемо мати знаковий етапний результативний документ на саміті 4 грудня 2009 року Україна - Європейський Союз", - сказав В.Ющенко. Він додав, що позитивні оцінки динаміки наших відносин з ЄС є взаємними і були підтверджені сьогодні під час зустрічі з Президентом Єврокомісії.

Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>

Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини