RU

Ющенко взяв участь в урочистостях до Дня українського козацтва і УПА

14.10.2008, 12:50

Президент України Віктор Ющенко взяв участь в урочистих заходах щодо Дня українського козацтва і Дня Української повстанської армії, які пройшли у Києві на Софіївській площі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі глави держави, в присутності Президента нові ліцеїсти військового ліцея ім. Івана Богуна приймали урочисту клятву.

В. Ющенко привітав юних воїнів із цією визначною подією в їхньому житті. "Вам випала велика честь вчитися в ліцеї, який названо на честь одного з наймогутніших українських полководців, легендарного козацького полковника Івана Богуна. Це був вірний сподвижник Богдана Хмельницького, рицар безмежної відваги, блискучий воєначальник, для якого понад усе були честь, свобода і Україна. Будьте ж гідні його славі, славі всіх українських воїнів, які із зброєю в руках захищали Батьківщину. Я вірю у вашу щасливу і звитяжну долю, бо ви прийняли клятву ліцеїста в святий день", - сказав він в своєму виступі.

Президент звернув увагу на те, що ліцеїсти невипадково приймають клятву на Софіївській площі, адже це – "святе місце, що втілює велич перемог українського духу і зброї". "Звідси починали переможні походи славетні київські князі Аскольд і Святослав. Тут Ярослав Мудрий розгромив печенігів і на честь перемоги звів найвеличніший храм України - Софію Київську. На цій площі проходили паради військ Української Народної Республіки. Тут марширували славні Січові стрільці під командуванням Євгена Коновальца. Саме на цьому святому місці 22 січня 1919 року було проголошено історичний Акт возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Тут стоїть пам'ятник найпрославленішому козацькому полководцю і творцю Української держави - гетьману Богдану Хмельницькому", - сказав В. Ющенко.

Відзначаючи в цьому році ювілей Національно-визвольної війни українського народу під керівництвом гетьмана Хмельницького, наголосив глава держави, громадяни України повинні відчути свій органічний зв'язок із тими часами і тими подіями. "Україна ніколи не вела агресивних війн. Ми прагнемо до миру, ми прагнемо до дружби з усіма нашими сусідами", - наголосив Президент. За його словами, стратегічна мета України - членство в об'єднаній сім'ї європейських націй і надійний захист нашого суверенітету в єдиній євроатлантичній системі колективної безпеки.

До того ж В. Ющенко зазначив, що необхідною запорукою незалежності і державності є сильне військо. У зв'язку з цим Президент нагадав слова Симона Петлюри: "Не забувайте про меч, вчіться міцніше тримати його в руках".

В. Ющенко заявив, що як Президент і Верховний головнокомандувач Збройними Силами України зробить все, щоб український солдат, офіцер не відчували нужди ні в чому, що треба йому для гідного життя і ефективної оборони рідної землі.

Президент повідомив, що найближчим часом збирається підписати Указ "Про Дні української військової доблесті", який окреслить ключові переможні дати української історії. "14 жовтня - День Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки українського війська, посідає в цьому реєстрі почесне місце", - сказав В. Ющенко.

З нагоди свята глава держави поклав квіти до пам'ятника Богдану Хмельницькому.

Досьє на Віктора Ющенка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини