RU

Ющенко свідчив у справі Тимошенко, але не проти неї

01.07.2011, 10:51
Ющенко свідчив у справі Тимошенко, але не проти неї - Фото
5cc334f8d3819f40111007c4d5af91af.jpg

Ющенко свідчив у справі Тимошенко, але не проти неї
Третій президент України Віктор Ющенко декілька тижнів тому дав свідчення у справі колишнього прем'єра Юлії Тимошенко. Про це він заявив на прес-конференції у Львові.

"Я ні проти кого не свідчу, я свідчу у справі. У мене була повістка. Я прийшов, дав свідчення, виконав свій борг як громадянина і пішов", - заявив Ющенко, якого цитує Zik.

З його слів, для політиків не можна робити винятків відповідальності перед законом, а відповідь на те, хто винен, а хто ні, можна дати тільки після рішення суду. "Я не допускаю обставин, за яких український чиновник недосяжний для суду, хоч я розумію, що мою націю ще легко переконати в іншому. Тому що я знаю – люди, які прийшли в українську політику, не на 10% і не 15% криміналізовані, що українська політика скочується до криміналізації ще глибше", – заявив Ющенко.

Разом з тим він зазначив, що йому в справах Луценка, Діденка, Макаренка та інших не подобаються три речі. Зокрема, те, що більшість цих справ зведені до режиму секретності і що запобіжним заходом вибрано затримання. При цьому він наголосив, що серйозні справи, де розглядається резонансна тематика, не повинні робитися в тиші. "Це не шоу і не театр. Це політизує процес і замість того, щоб був закон, робиться різного роду тиск", - сказав він.

Нагадаємо, 29 червня до розгляду справи Тимошенко по суті Печерський районний суд Києва так і не дійшов: суддя Кіреєв ухвалив рішення відкласти розгляд на 4 липня в зв'язку з тим, що ні Тимошенко, ні її захиснику нібито не надійшло рішення суду за результатами попереднього слухання. Пославшись на положення УПК, суддя нагадав, що якщо підсудний не отримав своєчасно обвинувальний висновок, йому може бути надано три дні на ознайомлення. Тимошенко про цю відстрочку попросила письмово.

Коментуючи рішення суду про перенесення засідання, захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявив, що суддя поспішає ухвалити вирок лідерці БЮТ до дня народження президента Януковича - до 9 липня. З його слів, суддя не мав права призначати розгляд справи на 4 липня, оскільки згідно із законом повинен був дати три робочих дні на ознайомлення із обвинувальним висновком - це четвер, п'ятниця і понеділок.

Віктор Ющенко: біографія та добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини