RU

Ющенко розповів, як Україна може втратити ГТС

10.02.2009, 17:37

Президент України Віктор Ющенко розповів, як Україна може втратити газотранспортну систему. Про це глава держави повідомив у своєму вступному слові перед початком засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, розкритикувавши позицію уряду на переговорах з Російською Федерацією щодо надання кредиту, Президент відзначив, що йому шкода, що в рамках цих переговорів в пресі все частіше стали підійматися питання української приватизації.

На думку глави держави, великим досягненням 2009 року може стати збереження таких об'єктів як харківський "Турбоатом", Одеський припортовий, "Укртелеком". За його словами, якщо вдасться зберегти і українську ГТС, це також буде великим досягненням. Звернувшись до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, Президент заявив, що все зробить для того, щоб "такого роду авантюра не пройшла у 2009 році".

За словами В.Ющенко, сценарій позбавлення України газотранспортної системи вкрай простий. "Якщо ви хочете знати сценарій падіння державної монополії на транзит у Білорусі, Молдові, Вірменії, то це починалося з одного - спочатку підіймається некоректно високо ціна на газ, потім дається "валідол": вам складно? - ми вам даємо кредит, щоб ви платили те, що ви не можете покрити. Потім цей кредит треба повертати. Бюджет не поверне ці гроші, це зрозуміло. Національний банк України скаже, що у нього ліміт резервів, нижче якого він не опуститься. Є тільки один спосіб обслужити борги в НАК "Нафтогаз" - це його банкрутство з поверненням всіх активів на погашення кредитів", - сказав Президент.

В.Ющенко наголосив, що в цьому випадку не допоможе ухвалений парламентом Закон, який забороняє відчуження української ГТС в будь-якій формі, оскільки в цьому разі вагомішими будуть норми міжнародного права.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Ю.Тимошенко заявила, що Росія дала згоду кредитувати Україну для покриття дефіциту держбюджету. При цьому Прем'єр повідомила, що направила листи з проханням надати Україні фінансову допомогу для покриття дефіциту бюджету в США, Євросоюз, Китай, Японію, а також і Росію.

Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини