RU

Ющенко просить Тимошенко не перетворювати Україну на сміттєзвалище

11.08.2008, 15:21

Президент України Віктор Ющенко вимагає від уряду профінансувати програму поводження із твердими побутовими відходами. Про це йдеться в листі глави держави до Кабміну.


Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента із покликанням на інформацію першого заступника глави Секретаріату Президента - Представника Президента у Кабінеті Міністрів Олександра Шлапака,
В. Ющенко у своєму листі висловлює занепокоєння з приводу державної екологічної політики щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). За його даними, темпи утворення відходів щорічно зростають, що зробило проблему поводження з ними однією з головних у сфері охорони навколишнього середовища та створення безпечних умов для життєдіяльності населення країни.


За оцінкою Президента, така ситуація є безпрецедентною для Європи. У своєму листі Глава держави констатує, що в Україні щороку накопичується понад 50 мільйонів кубічних метрів твердих побутових відходів, із яких повторну переробку проходять лише 3%. Решта звалюється на полігонах та сміттєзвалищах, які не відповідають жодним екологічним вимогам.

Потужності більшості полігонів та сміттєзвалищ вже вичерпали свій ресурс: 242 з них є недіючими, 248 - перевантажені, а понад 1100 не відповідають нормам екологічної безпеки. Майже на всіх відсутні системи утилізації фільтрату, що збільшує техногенну небезпеку цих об'єктів. Неналежним чином проводиться рекультивація сміттєзвалищ, відповідними роботами охоплено лише 20 % з тих, що потребують рекультивації.

Через відсутність належної системи збору твердих побутових відходів у приватному секторі щорічно з'являється близько 3300 несанкціонованих звалищ.

При цьому, за оцінкою експертів, близько 40% відходів підлягають переробці.

Президент також вказує на те, що не реалізуються положення Кіотського протоколу щодо утилізації полігонного біогазу. Лише в окремих містах України намічаються позитивні зрушення стосовно впровадження сучасних екологічно безпечних технологій утилізації та переробки відходів.

"Україна, на превеликий жаль, досить швидкими темпами перетворюється на смітник у центрі Європи", - констатував Олександр Шлапак.

Президент також вказує на те, що в Україні немає жодного сучасного сміттєпереробного комплексу.

Державна програма поводження з твердими побутовими відходами, розроблена у 2004 році, уже застаріла, і не здатна розв'язати проблеми, що виникають у цій сфері.

Відтак, Президент вимагає від Уряду протягом 3 місяців внести зміни до цієї програми та забезпечити її фінансування. Зокрема, такі зміни мають передбачати впровадження роздільного збирання ТПВ та державної підтримки використання сучасних екологічно безпечних технологій їхньої переробки й утилізації, механізмів дієвого контролю за порушеннями в цій сфері, розробку та реалізацію заходів щодо поліпшення екологічної свідомості населення.

Про результати Прем'єр-міністр має інформувати Главу держави особисто.

Досьє на Віктора Ющенка >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини