RU

Ющенко пропонує змінити миротворчу формулу на Кавказі

20.08.2008, 15:37

Президенти України та Румунії заявляють про необхідність удосконалення миротворчої місії в Грузії за участю Росії. Про це заявив Президент Віктор Ющенко на прес-конференції в середу за підсумками зустрічі з румунським колегою Траяном Бесеску.

"Сьогодні існує необхідність серйозного вдосконалення формату миротворчого контингенту", - заявив В. Ющенко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ. Президент вважає, що миротворча формула, яка існує до цього часу, показала свою неефективність та недосконалість. "Необхідно створювати нові ефективні міжнародні миротворчі механізми, які б гарантували безпеку в нашому регіоні, і в цьому разі на Кавказі", - сказав він.

В. Ющенко впевнений, що лише такий широкий формат дій може гарантувати стабільність у зоні конфлікту.

Водночас, Президент України наголосив, що у цій миротворчій місії значну роль має взяти на себе Росія, а також інші країни. Причому "необхідно говорити про більш широку інтернаціоналізацію цієї миротворчої місії", - уточнив він.

Нагадаємо, минулого тижня заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісеєв повідомив, що Президент України Віктор Ющенко у співпраці з лідерами європейських країн запропонував свою формулу врегулювання грузинсько-осетинського збройного конфлікту. За його словами, формула врегулювання конфліктів передбачає не лише припинення вогню. Пропонується також провести миротворчу місію в цьому регіоні із залученням російської сторони, а також проведення економічної та гуманітарної реабілітації регіону. "Якраз навколо цього ми намагаємося об'єднати інтереси наших європейських партнерів", - сказав К. Єлісеєв.

Досьє на Віктора Ющенка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини