RU

Ющенко попередив губернаторів, що демократія у великій небезпеці

03.09.2009, 12:16

Президент Віктор Ющенко попереджає, що після президентських виборів в Україні можливе переформатування парламентської коаліції і узурпація влади однією особою. Про це він заявив, відкриваючи зустріч з головами облдержадміністрацій.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Ющенко наголосив: "Не хочу бути поганим пророком, але... Може скластися така ситуація: якщо наступні президентські вибори виграє певне коло осіб, та або інша сторона, ми станемо перед фактом узурпації влади. Навіть в нинішньому парламенті, при існуючих обставинах, за один день ті, хто вважали себе відданими одній політичній силі, завтра завдяки тоталітарному підходу під цю особу в парламенті буде сформована коаліційна конституційна більшість. І ми недалеки від такої ситуації, коли одна людина після цих проблемних виборів в Україні може очолити або взяти під контроль всі три ключові інститути (інститут Президента, Кабмін і Верховну Раду, - ред.)".

За його словами, у такій ситуації "ніхто не буде панькатися з цією нацією, з цією демократією і з якоюсь незалежністю".

Глава української держави також звернув увагу губернаторів на те, що після спільних голосувань Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів 2 вересня 2008 року і у травні цього року набір політичних ризиків в країні не змінився.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що після президентських виборів в парламенті буде створена нова потужна коаліція. "Спочатку треба пройти президентські вибори, щоб вони нормально закінчилися в Україні, щоб країна трішечки від цих президентських виборів... відпочила. А потім, я упевнена, буде створена більшість в парламенті, більш могутня, і парламент буде працювати", - вважає вона.

Лідер Партії регіонів також говорить про можливість такого сценарію. "Я не виключаю того, що після виборів будуть прийматися рішення, які дозволять сформувати нову більшість в нині діючому парламенті. Я цього не виключаю", - сказав Віктор Янукович.

Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>
Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини