RU

Ющенко пообіцяв фармацевтам скасувати цінові обмеження на ліки

03.12.2008, 13:59

Президент України Віктор Ющенко пообіцяв фармацевтам скасувати урядові постанови N837, N827 і N955, які регулюють ціноутворення на лікарські засоби. Про це за результатами зустрічі з главою української держави повідомила голова Асоціації підприємців Миколаївської і Херсонської областей Олена Пруднікова.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, О.Пруднікова зазначила, що під час зустрічі з Президентом України вдалося домовитися про скасування протягом дня вищезгаданих постанов. Водночас представники фармацевтичного ринку пообіцяли знизити націнку на ліки, що знаходяться в затвердженому МОЗ регульованому переліку, до 15-20%.

Крім того, О.Пруднікова зазначила, що учасники ринку і представники влади підготують економічні обґрунтування формування цін на лікарські засоби. За її словами, на сьогоднішній день головна причина безладдя з ціноутворенням і в економіці загалом - це "елементарне невиконання чинної законодавчої бази, оскільки всі три прийняті і належні скасуванню постанови прямо суперечать Закону про лікарські засоби та іншим нормативно-правовим актам".

Віце-президент Всеукраїнської асоціації захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, в свою чергу, зазначив, що зі скасуванням цих постанов встановлення очікуваного порядку на фармацевтичному ринку, найімовірніше, не станеться. У зв'язку з цим він закликав представників фармацевтичного бізнесу впровадити публічну звітність за ціноутворення на лікарські засоби і, зокрема, на ліки життєвої необхідності. На його думку, в Україні необхідно ввести реімбурсацію (система відшкодування вартості лікарських засобів коштом держави - ред.) як інструмент компенсації вартості ліків в умовах економічної нестабільності споживачам, з одного боку, а з іншого - інструмент підтримки фармацевтичного бізнесу.

В.Сердюк нагадав, що така система діяла в СРСР і працює сьогодні в ряді держав, зокрема і західних.

Нагадаємо, вчора співробітники майже тисячі аптек вимагали скасувати постанову уряду, яка обмежує їм націнки на ліки. Вже зникли півтисячі фармацевтичних установ, стільки ж під загрозою зникнення, - попередили вони.

Детальніше про це - тут>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини