RU

Ющенко поквапився із привітаннями щодо звільнення "Faina"

05.02.2009, 16:03

Привітання Президента України Віктора Ющенка українських моряків із звільненням судна "Faina" з піратського полону, а також вдячність глави держави українським розвідувальним органам за успішне завершення операції, виявилися трохи передчасними. Так, наразі остаточне звільнення судна затримується в зв'язку з тим, що сомалійські пірати намагаються вивезти на берег гранатомети, що знаходяться серед вантажу "Faina".

Зокрема, надходять повідомлення, що сомалійські пірати, отримавши рекордний для цих місць викуп за українське судно "Faina", намагаються вивезти на берег гранатомети, що знаходяться серед вантажу, і деякі інші вантажі, "які можна нести у руках". Постійно підтримуючи зв'язок із судновласником головний редактор видання "Морський бюлетень-Совфрахт" Михайло Войтенко відзначив, що про "повне звільнення" "Faina" можна буде сказати тільки через декілька годин.

"Американські моряки з корабля 5-флоту США, що чергує в цьому районі, якимсь чином оглядають шлюпки піратів. Вивозу грошей вони не перешкоджають, але спроб вивезти зброю не допускають", - сказав М.Войтенко. Пірати покидають "Faina" невеликими групами. "За годину-півтори близько 10 піратів відпливли від її бортів на невеликих човнах", - додав він.

Представник бандитів Сугуле Алі наголосив, що пірати сподіваються звільнити "Faina" до вечора сьогоднішнього дня. "Ми не можемо дуже швидко залишити судно, оскільки на море неспокійне, - відзначив він. - Але ми сподіваємося завершити все сьогодні, найпізніше - до вечора". С.Алі підтвердив, що викуп становив $3,2 доларів.

Нагадаємо, раніше сьогодні з'явилася інформація, що сомалійські пірати повністю залишили українське судно "Faina". Про це повідомило джерело, близьке до переговорного процесу. "Остання група піратів спустилася з корабля, і тепер "Faina" - вільна", - сказало джерело.

Судно "Faina" захопили у вересні 2008 року. На борту судна було 20 членів екіпажу корабля, у тому числі 17 громадян України, і військовий вантаж, зокрема танки T-72 та інша зброя. Зараз акваторію затоки патрулюють більше за 20 військових кораблів під прапорами 14 країн. Піратство призвело до зростання страхових витрат і змусило компанії-перевізники використати маршрути, які огинають південь Африки.

Захоплення "Фаїни": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини