RU

Ющенко подав в суд на Москаля за громадянство США

19.10.2011, 11:57

Екс-президент Віктор Ющенко подав позов про захист честі, достоїнства і відшкодування нанесеного морального збитку в Київську райсуд Сімферополя (Крим). Відповідачем має бути народний депутат Геннадій Москаль, який розповсюдив раніше в пресі інформацію про те, що Ющенко має намір отримати громадянство в Сполучених Штатах Америки.

Як повідомляє Україна молода, ціна позову - одна гривня. Суд ще не визначився з відкриттям провадження у справі.

Місяць тому Москаль повідомив, що Ющенко нібито подав документи для отримання посвідки на проживання в США, щоб надалі отримати громадянство цієї країни. Цю інформацію народний депутат нібито отримав від української діаспори в США.

"Поширена відповідачем інформація ганьбить мою честь, гідність і ділову репутацію, є недостовірною і не відповідає дійсності", - зазначив у позові Ющенко. З його слів, він дійсно у вересні перебував у США, але на запрошення Інституту політики сенатора Доула при Канзаському університеті. Під час цього візиту він взяв участь в осінніх зустрічах на тему: "Двадцять років після розпаду Радянського Союзу".

"Відповідач не надав жодних доказів, якими б заявлена ним інформація підтверджувалася. Голослівні, безпідставні заяви не є достатніми доказами, які підтвердили б інформацію про те, що мною подані документи для отримання посвідки на проживання в США", - зазначив він.

Ющенко вважає, що негативні наслідки, спровоковані діями відповідача, збільшуються для нього, оскільки він "є публічною людиною, відомим в Україні і світі політиком", головою партії Наша Україна.

"Тому честь, гідність і ділова репутація мають для позивача як для політика особливо велике значення", - додав він.

Екс-президент вважає, що тепер у нього можуть виникнути ускладнення з подальшим активним суспільно-політичним життям "через формування негативного ставлення до мене в суспільстві". Розмір компенсації за моральну шкоду, яку Ющенко хоче стягнути з відповідача, - одна гривня.

Інформацію про те, що Ющенко подав документи для отримання посвідки на проживання в США, позивач просить суд взагалі визнати наклепом.

Віктор Ющенко: біографія, новини>>>
Геннадій Москаль: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини