RU

Ющенко назвав "кредитні" кроки Тимошенко "пактом Молотова-Ріббентропа"

10.02.2009, 16:28

Президент України Віктор Ющенко називає "пактом Молотова-Ріббентропа" домовленості про надання кредиту Україні Російською Федерацією у розмірі $5 млрд. Про це він заявив, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони України у вівторок.

"Найскладніше з морального погляду коментувати те, що, по суті, за цими двома великими угодами (про постачання газу - ред.), по суті, зроблено таємний протокол Молотова-Ріббентропа, коли йдеться про 5 мільярдів доларів, кредит Російській Федерації Україні. Я обурений тим фактом, що в рамках цих консультацій без санкцій глави держави, парламенту розглядається розв'язання питання щодо нульового варіанту...", - сказав Президент, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, у свою чергу, заявила: "Це не відповідає дійсності".

Тоді Президент В.Ющенко попросив голову Секретаріату Віктора Балогу принести директиви на ці переговори, підписані заступником Міністра закордонних справ і заступником Міністра фінансів.

"Технічне завдання делегації України на закордонне відрядження у Російську Федерацію... Багато що треба показати, що треба і що не треба, пункт 11, перспективи ратифікації угоди про нульовий варіант", - прочитав глава держави.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України заявила, що Росія дала згоду кредитувати Україну для покриття дефіциту держбюджету. При цьому Прем'єр повідомила, що направила листи з проханням надати Україні фінансову допомогу для покриття дефіциту бюджету у США, Євросоюз, Китай, Японію, а також Росію.

У свою чергу, Мінфін РФ повідомив: "Минулого тижня у Міністерстві фінансів Російської Федерації відбулися двосторонні консультації з представниками Міністерства фінансів України на їхнє прохання. Українська сторона висловила прохання оцінити можливість надання Росією кредиту у розмірі $5 млрд. на покриття дефіциту бюджету України. На прохання Мінфіну Росії Мінфін України надасть додаткову інформацію про поточний стан української економіки", - йдеться у повідомленні.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини