RU

Ющенко наостанок хоче "втопити" Чорноморський флот у КСУ

10.02.2010, 13:53

Президент України Віктор Ющенко просить Конституційний Суд (КСУ) розібратися, як бути з Чорноморським флотом Російської Федерації в Криму, враховуючи те, що основні положення Конституції України забороняють розташування іноземних військових баз на території України, а "Перехідні положення" Конституції дають змогу використання військових баз, але тільки для тимчасового перебування іноземних військових формувань. Відповідне конституційне подання передано до КСУ.

Як повідомляє прес-служба Президента, В.Ющенко звертає увагу на те, що в ч. 7 ст. 17 Конституції України однозначно прописано: "На території України не допускається розміщення іноземних військових баз". Водночас у п. 14 розділу XV Конституції України допускається використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань "на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України".

На думку глави держави, п. 14 перехідних положень Конституції врегулював ту ситуацію, що є на час прийняття Основного Закону в 1996 році, пов'язану з наявними іноземними військовими базами на території України (база Чорноморського флоту в Севастополі), що "за загальною конституційною нормою частини сьомої статті 17 не допускається". "Прийняття цієї норми зумовлене специфікою становлення нашої незалежної держави, зокрема, тим фактом, що на момент прийняття Конституції України на території України є військова база, на якій знаходилися іноземні військові формування", - йдеться у поданні.

У зв'язку з цим В.Ющенко просить Конституційний Суд України офіційно розтлумачити, чи означає це, що використання військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на основі договору оренди і тимчасово, тобто безумовно на один строк, який визначений у міжнародному договорі України, і що цей строк не може бути продовжений.

Нагадаємо, згідно з договором з російською стороною, Чорноморський флот РФ базується в Севастополі до 2017 року.

Віктор Ющенко: біографія та добірка новин>>>
Російський флот у Криму: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини