RU

Ющенко і Качиньський відкрили у Варшаві пам'ятник Голодомору

07.09.2009, 16:46

Сьогодні у Варшаві президенти України Віктор Ющенко і Республіки Польща Лех Качиньський взяли участь у церемонії відкриття пам'ятного знаку жертв Голодомору 1932-1933 років. Глави держави поклали квіти і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у Головному управлінні інформаційної політики Секретаріату Президента, пам'ятник освятив предстоятель Польської автокефальної православної церкви митрополит Сава. "Сьогодні у столиці Польщі відкриваємо пам'ятний знак жертвам української катастрофи - Голодомору 1932-1933 років. Переконаний, що ця знакова подія для наших братських народів - українського і польського. Голодомор, організований злочинним сталінським режимом, був однією з найбільших трагедій в історії людства. Його жертвами стали 10 мільйонів наших співвітчизників", - сказав В.Ющенко.

Він наголосив, що Голодомор був організований свідомо, з метою назавжди виключити можливість відродження України як незалежної держави. "Ці лиходійства повністю відповідають визначенню геноциду, який міститься у резолюції ООН", - переконаний В.Ющенко.

Пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 років буде відкритий на Вольському кладовищі у Варшаві поруч з українським некрополем, де спочивають козаки, старшини і генерали Армії Української Народної Республіки, видатні діячі періоду УНР - міністри, дипломати, професори і інші. Пам'ятний знак являє собою традиційний козацький хрест, на якому у бронзі символічно передається трагедія українського народу, і напис на українською і польською мовами: "Пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини