RU

Ющенко готовий до будь-якого формату коаліції

26.09.2008, 15:25

Президент України Віктор Ющенко готовий сприйняти будь-який формат коаліції у Верховній Раді. Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Кислинський.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, А. Кислинський відзначив, що "це передусім означає, що БЮТ і ПР мають перейти від кулуарних домовленостей до етапу юридичного оформлення своїх відносин, свідками яких вже четвертий тиждень є вся країна". "Інакше ситуація нагадує сюжет про сором'язливих коханців, які вперто не хочуть йти під вінець, але не можуть жодної ночі провести без побачення", - сказав він.

"Якщо припустити, що Юля Володимирівна змінила свою позицію, відмовилася від реалізації кремлівського сценарію і справді прагне відновити демократичну коаліцію, тоді тим паче не можна марнувати жодної хвилини і на практиці - формуванням спільного порядку денного ВРУ та спільними голосуваннями - довести щирість своїх заяв", - наголосив А. Кислинський.

А. Кислинський сказав також, що який би із вищеописаних двох варіантів не було реалізовано, очевидним є одне: рішення Ю.Тимошенко є визначальним для формування чи не формування нової коаліції. Наразі так виглядає, що Юля Володимирівна не може остаточно визначитися і розривається між "красивими" і "розумними". У результаті уся країна - у заручниках хворобливих амбіцій прем'єра, які штовхають Україну до дочасних виборів", - впевнений заступник глави Секретаріату.

"Як ми й попереджали, протягом останніх днів інтенсивність заяв очільників БЮТ щодо формування коаліції з блоком НУНС та Блоком Литвина зашкалювала. Однак факти свідчать про протилежне - пошуки підтримки за межами України з боку БЮТ лише інтенсифікувалися. Цього тижня підключилася "важка артилерія" - до "білокам'яної" виїхав В. Медведчук, який готує візит прем'єр-міністра України та переконує Кремль у готовності БЮТ до коаліції з Партією регіонів. Серед ключових аргументів - голосування фракції БЮТ спільно з Партією регіонів за нову редакцію закону про держслужбу, яка фактично запроваджує статус офіційної для російської мови", - сказав він.

"Однак російська сторона не поспішає підтверджувати згоду на зустріч з Ю.Тимошенко, очевидно, чекаючи додаткових гарантій виконання Юлією Володимирівною зобов‘язань. "Примітно, що на пряме запитання журналістів про відносини Ю.Тимошенко з В.Медведчуком лідер БЮТ вчора не дала чіткої відповіді - ані не підтвердила, ані спростувала твердження про тісну співпрацю з одіозним політиком минулого. Така поведінка прем'єр-міністра лише посилює у суспільстві підозри щодо відпрацювання кремлівського сценарію провідними політичними силами українського парламенту", - наголосив А. Кислинський.

Усе про Коаліціаду-2008>>>

Детальніша інформація про відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини