RU

Ющенко гарантує Європі безперебійний транзит газу

24.12.2008, 14:12

Президент України Віктор Ющенко наголошує, що Україна гарантує безперебійний транзит російського газу в країни Європи. Про це Президент сказав сьогодні на зустрічі з послами країн "Великої сімки" і представником Європейської комісії, акредитованими в Україні.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, В. Ющенко сказав: "Україна гарантує забезпечення безперебійного транзиту енергоносіїв в Європу, в тому числі і російського газу".

В. Ющенко відзначив, що на сьогодні до підземних сховищ закачали 30 млрд. кубометрів газу. "Таких обсягів газу, думаю, років 10-15 не було", - сказав він, наголосивши, що майже половина обсягу цього газу призначена для стабілізації постачання в країни Європи. "Таким чином, ми можемо чітко заявити, що газова політика постачання газу в Європу у 2009 році буде стабільнішою, ніж була рік-два тому", - сказав В. Ющенко.

Президент також висловив надію, що найближчим часом буде підписано "повноцінну угоду між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" щодо умов постачання газу у 2009 році". При цьому глава держави сказав: "Наша мета - знайти спільний механізм з російською стороною щодо переходу в цій політиці на ринкові основи, і не тільки в питанні ціни газу, але і його транзиту, зберігання в підземних сховищах".

Нагадаємо, напередодні Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін сказав, що "витрати на розвідку, видобування і транспортування газу неминуче підвищуються". За його словами, "епоха дешевого газу закінчується".

Раніше Перший віце-прем'єр РФ Віктор Зубков у посланні керівникам низки європейських країн заявив, що Росія не виключає, що нинішня позиція Української сторони може призвести до порушення стабільності поставок газу в Європу.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини