RU

Ющенко домовився з Берлусконі про візит і Голодомор

09.10.2008, 14:45

Президент України Віктор Ющенко високо оцінює результати візиту в Італію. Про це він сказав під час прес-конференції в Римі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, зокрема, під час зустрічі з Прем'єр-міністром Сільвіо Берлусконі було досягнуто домовленість про його візит в Україну, під час якого повинен пройти економічний форум. У цьому контексті Президент нагадав, що Україна і Італія мають динамічні економічні відносини, а в 2008 року товарообіг між країнами прогнозують досягне $5,5 мільярдів. "Ми маємо досить відкриті інвестиційні відносини", - додав Президент. Він указав на значний інтерес до нашої держави з боку італійського бізнесу і висловив надію, що за підсумками цього візиту надійде ряд пропозицій про спільні бізнес-проекти України та Італії.

Президент повідомив, що під час вчорашніх зустрічей особливу увагу було приділено статусу української громади в Італії. Зокрема обговорювалася необхідність укласти пакет міжурядових угод, які б врегулювали ці проблеми. "Ми знайшли взаєморозуміння з усіх питань", - запевнив Президент. Протягом таких домовленостей в найближчі десять днів Президент збирається зробити все необхідне, щоб українська делегація в складі представників МЗС, Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту провела в Італії остаточні узгодження проекту угоди про працевлаштування. "Таким чином ми б змогли легалізувати роботу десятків тисяч українців з одного боку, а з іншого - дати їм достатні гарантії і соціальні права", - сказав Президент. Він сподівається, що це питання буде вирішено найближчим часом.

У контексті перемовин щодо української громади під час зустрічей із керівництвом Італії йшлося про створення української школи в Римі. "Сподіваюся, ми отримаємо хорошу позитивну відповідь", - сказав Президент. За його словами, італійська влада запевнила в тому, що прийняття такого рішення відповідає її інтересам, і таким чином будуть реалізовані всі відповідні кроки для здійснення цього проекту.

Під час українсько-італійських перемовин сторони також приділили увагу питанню визнання Голодомору 1932-1933 років. Керівники законодавчого органу Італії, з якими провів зустрічі В. Ющенко, підтвердили, що це питання буде поставлено в порядок денний їхньої роботи.

Президент загалом висловив задоволення українсько-італійським діалогом із цієї тематики. Він також повідомив, що звернувся до С. Берлусконі з проханням підтримати розгляд цього питання на Генеральній асамблеї ООН і генеральному комітеті ООН, де через декілька днів українська сторона збирається порушити питання про внесення до порядку денного проекту відповідної резолюції. "Переконаний, ми найближчим часом доб'ємося постановки цього питання в порядку денному Генассамблеї ООН", - вважає Президент.

Особлива увага під час зустрічей із керівництвом Італії була приділена темі європейської та євроатлантичної інтеграції України. В. Ющенко наголосив, що підтримка з боку Італії в цих питаннях дуже важлива. Зазначаючи про значний прогрес у просуванні України до європейських структур, Президент нагадав про фундаментальне рішення останнього саміту Україна-ЄС про укладення угоди про асоціацію. Глава держави сподівається, цей документ буде підписано під час головування в ЄС Швеції. Президент наголосив, що євроінтеграційний курс залишається для нього однією з пріоритетних завдань

"Немає сумнівів, що ми йдемо дуже інтенсивним європейським шляхом", - зазначив В. Ющенко. Він нагадав, що зараз тривають перемовини про об'єднання енергетичних систем України і країн Європи і почалися перемовини щодо створення загального повітряного простору. Президент висловив надію, що через 7-8 місяців сторони будуть готові підписати угоду з другого питання.

Президент наголосив, що Україна також повинна увійти в Європейську асоціацію туризму.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини