RU

Ющенко через YouTube повідомив, навіщо він "сказав правду" про Голодомор

26.11.2010, 17:55
Ющенко через YouTube повідомив, навіщо він
c59749b03ca3e266179c63413b8e61bd.jpg

Ющенко через YouTube повідомив, навіщо він "сказав правду" про Голодомор

Лідер "Нашої України", третій Президент України Віктор Ющенко за допомогою відео-сервісу YouTube звернувся до українців з нагоди завтрашнього Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі партії.

Зокрема В.Ющенко зазначив, що 27 листопада вся країна вшанує пам'ять мільйонів невинних жертв Голодомору-геноциду. "Пам'ять про Голодомор - це великі духовні ліки, які рятують Україну від духовної летаргії і кончини у темних водах "чужих світів". І, найважливіше - це світло молитви за конкретні людські долі. Це - найсвітліший акт, який підтверджує, що ви - людина, що ваш дух - небайдужий, а ваше серце здібно любити, страждати і вірити. Саме це я хочу сказати тим, хто досі питає "Навіщо?" Заради вас, дорогі брати і сестри. Заради нас всіх. Ми сказали правду. І всі знають цю правду. І навіть тоді, коли хтось соромливо уникає слова "геноцид", він знає, що це був геноцид. Це знає світ", - наголосив третій Президент України.

В.Ющенко зазначив, що загальнонаціональна традиція вшанувати жертви Голодомору жива і житиме. "Ця традиція - світла і свята. Навіть найбільші противники наших ідей, противники самої України і українства усвідомлюють велику правду і колосальну силу справи, здійсненої нами. Повернення правди про Голодомор - це велике звеличення нашого народу, наслідки якого ще незримі, однак вони очікувані і сущі", - зазначив він.

До того ж В.Ющенко наголосив, що українська влада не повинна боятися свого минулого. "Не треба боятися свого народу. Власного минулого. Свого майбутнього. Тому що те, що ми робимо сьогодні, - це праця в ім'я майбутнього. Це - головне пояснення для тих, хто питає - "А що робити далі?". Нація зростає з великої духовної солідарності. Це - головна передумова для яких-небудь державних, політичних або економічних звершень. Я усвідомлюю нашу солідарність як єдність, в якій немає пафосу і фальші", - зазначив він.

"Засвічена свічка у вікні в день Голодомору - це знак, що в нашій країні є любов і тепло. У цій традиції є велике благородство людей, які мають любляче і небайдуже українське серце. Це - знак, що є український народ і що в ньому живе могутня сила, яка неминуче затвердить національну правду і справедливість", - сказав В.Ющенко.

З нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів, 27 грудня у Києві заплановано проведення поминальних заходів, зокрема панахида біля Національного меморіалу Голодомору, загальнонаціональна хвилина мовчання і акція "Запали свічку пам'яті".

Зокрема Суспільний комітет з поваги пам'яті жертв Голодомору 1932-33 рр. запрошує киян і гостей міста о 14:30 зібратися біля станції метро "Арсенальна", щоб звідти урочистим ходом пройти до Національного меморіалу жертви Голодомору, де Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, Патріарх Української греко-католицької церкви Любомир Гузар, глава Української автокефальної православної церкви і Римсько-католицької церкви відслужать панахиду.

О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. Наразі українців закликають запалити свічки пам'яті і поставити їх у вікон.

Крім того, Суспільний комітет запросив до участі в траурних заходах у Києві всіх президентів України, голів дипломатичних представництв інших країн, представників громадських організацій і політичних партій. Усіх закликали взяти участь в акції під національними прапорами і траурними чорними стрічками без використання партійної символіки.

Траурні заходи і запалення свічкою пам'яті відбудеться також у всіх обласних центрах України на центральних площах.

Віктор Ющенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини