RU

Ющенка просять покарати чиновників та бізнесменів, причетних до "дикої" вирубки лісів

04.08.2008, 12:04

Президент України повинен дати оцінку діяльності місцевих районних та обласних адміністрацій під час визначення масштабів стихійного лиха. За результатами перевірки глава держави зобов'язаний поставити питання про професійну придатність чиновників і про кримінальну відповідальність підприємців, що займаються незаконним бізнесом на природних ресурсах. Таку думку висловив заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій Голобуцький, коментуючи діяльність Президента та Прем'єр-міністра з ліквідації наслідків стихійного лиха.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в АМС, О. Голобуцький зауважив, що українська влада і, передусім, Президент повинні поставити питання про адміністративну та кримінальну відповідальність губернаторів і глав районних адміністрацій за діяльність або бездіяльність, що призвели до масштабів нинішньої катастрофи. "Безконтрольна вирубка лісів, дика торгівля ресурсами краю призвели до того, що наслідки повені сьогодні ліквідовує вся країна. Місцеві чиновники, зазвичай, або координують бізнес на природних ресурсах або заплющують очі на зловживання в цій сфері", - сказав експерт.

За його словами, у спробах власного захисту деякі губернатори "опускаються до того, що заявляють про неспроможність версії про негативний вплив вирубки лісів на масштаби стихійного лиха". "Президент як відповідальний за кадрові призначення керівників обласних і районних адміністрацій повинен дати професійну оцінку своїм креатурам", - наголосив О. Голобуцький.

На його думку, українська влада має відійти від "практики латання дірок, локального реагування на природний катаклізм" і почати стратегічно вирішувати ці проблеми. "Уряд мусить найближчим часом розробити згадану самою Тимошенко цільову стратегічну програму протидії стихійним лихам. Її головною складовою має стати жорстка боротьба з диким бізнесом на природних ресурсах, який, як стало зрозуміло, загрожує національним інтересам країни та шкодить життя і здоров'ю громадян. І Президент, і Прем'єр повинні зайняти жорстку позицію щодо чиновників всіх рівнів, що покривають це злочинне підприємництво", - підсумував представник АМС.

Усе про повінь в Західній Україні >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини