RU

Юристи просять розірвати газові угоди Тимошенко

17.04.2013, 17:56
Юристи просять розірвати газові угоди Тимошенко - Фото
Фото: ЕРА
Про це повідомив ініціатор позову голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

За його словами, з аналогічним позовом до Кабінету міністрів звернувся директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрін, і суд вже почав слухання у цій справі. "Мета дуже проста. Якщо ні влада, ні опозиція не можуть захистити національні інтереси, будемо робити це самі. Це свого роду народна ініціатива. Подумавши, як можна захистити інтереси держави, не звертаючись ні до влади, ні до опозиції, виключно юридичним шляхом, поспілкувавшись з колегами, ми дійшли висновку, що це справа перспективна", - сказав Березюк, передає Українська правда.

Березюк зазначив, що "не придумав нічого нового з юридичної точки зору". "Якщо цивільно-правовий договір був укладений під тиском тяжких обставин для однієї із сторін, він може бути оскаржений. Є всі юридичні підстави для того, щоб звернутися до Стокгольмського арбітражного суду і поставити питання про розірвання газових контрактів", - зазначив Березюк.

"Уряд давно мав б це зробити. Чому він це не робить, не знаю. У опозиції є також багато кваліфікованих юристів, які могли б це зробити. Чому вони цього не роблять, я теж не знаю", - додав він.

На питання, як буде імплементовано рішення суду у разі, якщо його позов буде задоволений, Березюк відповів: "Ми не можемо безпосередньо звернутися до Стокгольмського арбітражу, тому що ми не є суб'єктом. У Стокгольм може звернутися тільки Нафтогаз. Кабмін здійснює юридичний контроль над НАК, і він може ініціювати це питання... Ми будемо скликати круглий стіл, куди запросимо фахівців з питань енергетичної безпеки, колег-юристів, будемо звертатися в європейські структури, ми хочемо почати відкриту дискусію, поспілкуватися відкрито, що потрібно робити далі".

На питання, чи можуть бути якісь наслідки його позову для Юлії Тимошенко, ув'язненої, зокрема, за газові контракти, Березюк відповів: "Я можу сказати тільки з точки зору теорії. Ми говоримо зараз не про кримінальне провадження, а про цивільно-правові відносини... Скажу вам відверто, я не тільки не бачу складу злочину в діях Тимошенко у даній справі, а й події злочину. Тому це більше питання до адвокатів, які займаються її справою".

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини