RU

Юристи прогнозують, що Рада буде достроково розпущена

27.02.2013, 16:16
Юристи прогнозують, що Рада буде достроково розпущена - Фото
Сергій Крижанівський, Юрій Кармазин (зліва направо)
Ймовірність дострокового припинення повноважень Верховної Ради дуже висока. Про це сьогодні на прес-конференції в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23) заявили народний депутат шостого скликання Юрій Кармазін і адвокат, голова ВГО "За народ України" Сергій Крижановський.

У лютому Кармазін через Вищий адміністративний суд України домігся того, щоб два народні депутати - Павло Балога та Олександр Домбровський - були позбавлені мандата. Рішення спецсуду поки не виконується, 61 депутат звернувся до Конституційного суду за тлумаченням. "Це рішення спеціалізованого суду почали атакувати з різних сторін... Глава Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що не буде виконувати рішення суду. На мій погляд, це ганебна практика... Уявіть собі, який тиск на правоохоронні органи, які працюють сьогодні за всіма епізодами правопорушень, які були під час виборів", - сказав Кармазін.

За його словами, вибори у багатьох випадках були сфальсифіковані, явка на півдні, сході та деяких центральних областях завищувалася: "Ця Верховна Рада може наказати довго жити. У ній багато нелегітимно обраних людей".

Кармазін нагадав, що 6 листопада 2012 року Верховна Рада ухвалила постанову "Про деякі заходи щодо з'ясування стану дотримання виборчого законодавства в окремих одномандатних виборчих округах під час проведення чергових виборів до Верховної Ради України". Цей документ наказував, в тому числі Центральній виборчій комісії, повторно вивчити матеріали щодо встановлення результатів виборів у проблемних округах.

"Постанова є, вона є чинною - і жодним органом в державі не виконана. Постанови Верховної Ради загальнообов'язкові, а їх не виконують... Це дає підстави будь-якому громадянину України ставити під сумнів легітимність Верховної Ради", - вважає Кармазін.

"А що буде робити українська влада, якщо хоч одне рішення буде виграно з числа 443 осіб, яким не дали балотуватися на виборах? (Кармазін - в їх числі і подав скаргу до ЄСПЛ, - ред.) Одне рішення тільки Європейського суду буде - і вся піраміда, яку очолює сьогодні Рибак, обвалиться. Ось чому Рибак, і Партія регіонів, і Батьківщина, і Фронт змін, всі злякалися і сказали: не треба прецеденту. Ні, треба", - додав він.

Минулого тижня ЗМІ писали, що Кармазін готує до ВАСУ ще п'ять позовів про позбавлення повноважень депутатів.

За словами Крижанівського, в Раді вирішується доля провладної більшості. "Зараз глава Верховної Ради Рибак стоїть перед дилемою. У Верховній Раді є більшість, є меншість. Але якщо позбавити мандатів п'ять, шість, десять депутатів, то більшість може перетворитися на меншість. Вирішується доля окремих депутатів, доля більшості, доля Верховної Ради України. Тому і з'явилося звернення 61-го депутата до Конституційного суду", - зазначив він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини