RU

Яценюк закликав МВФ не кредитувати корупційний уряд

25.06.2013, 14:27
Яценюк закликав МВФ не кредитувати корупційний уряд - Фото
Арсеній Яценюк

Голова політради ВО Батьківщина Арсеній Яценюк вважає, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) повинен виставити чіткі критерії для отримання Україною кредиту. Про це він заявив на зустрічі з першим заступником виконавчого директора МВФ Девідом Ліптоном у Вашингтоні.

Яценюк зазначив, що в Україні є всі ознаки економічної рецесії, а саме нульове зростання ВВП, 10-відсоткове падіння промислового виробництва, нульова інфляція, яка означає не контроль над цінами, а падіння споживання і купівельної спроможності, і неймовірний ріст державного боргу - майже двократний за останні два роки.

Він наголосив, що важливим є співробітництво українського уряду з МВФ. "Без програми МВФ Україні буде складно стабілізувати економічну ситуацію".

Яценюк вважає, що МВФ повинен виставити чіткі критерії для отримання Україною кредиту. "Наша позиція: необхідна програма з посиленими вимогами, насамперед у частині реальних дій по боротьбі з корупцією, а також підвищення конкурентоспроможності економіки України, в тому числі подолання негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу", - наголосив він.

"Фондувати корупційний уряд не можна, тому уряд України зобов'язаний почати боротися з корупцією, показати реальний план, і це має бути одним з ключових вимог МВФ", - додав Яценюк.

У свою чергу, Девід Ліптон заявив, що МВФ чекає конкретних дій від українського уряду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що місія МВФ відвідає Україну 27-28 червня.

В даний час Україна продовжує переговори з МВФ щодо відновлення фінансування в обсязі $15 млрд. у рамках програми, припиненої в 2011 році. У 2013 році представники МВФ вже двічі відвідували Україну з 29 січня по 12 лютого і з 10 березня по 27 квітня. Відчутний прогрес у переговорах з фондом так і не був досягнутий, оскільки міжнародний кредитор продовжує наполягати на виконанні низки непопулярних з точки зору української влади вимог, в числі яких підвищення тарифів на газ, перехід до гнучкого курсу гривні та ін.

Досьє на Арсенія Яценюка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини