RU

Яценюк: терористам потрібна не нова Конституція, а розвал України

14.04.2014, 17:41
Яценюк: терористам потрібна не нова Конституція, а розвал України - Фото
Арсеній Яценюк

Терористів у східних регіонах України не цікавлять права місцевих жителів, їх мета - знищення української державності. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи на засіданні конституційної комісії. Він зазначив, що уряд запропонував концепцію реформування місцевого самоврядування з наданням владі на місцях реальних прав, а також можливостей фінансування. Яценюк нагадав, що проект передбачає ліквідацію обласних і районних адміністрацій і передачу їх функцій виконавчим комітетам, які будуть обрані на місцях.

Передбачені зміни до бюджетного і податкового кодексу, а також реформа центральної виконавчої влади та їх підрозділів на місцях з ліквідацією дублюючих функцій.

"Змушений констатувати, що, незважаючи на те, що урядом чітко заявлені принципи реформування місцевого самоврядування, незважаючи на заяви, що ми захищали і будемо захищати права національних меншин, права російськомовного населення, права кожної території, кожного громадянина України, на жаль, ті терористи, які знаходяться сьогодні на сході України, вийшли не за права донеччан, луганчан, харків'ян, якої-небудь іншої області. Вони вийшли тільки з однією метою - розколоти країну і знищити українську державність", - наголосив Яценюк.

У зв'язку з цим він заявив, що уряд України звертається до всіх політичних сил з тим, щоб разом працювати над конституційною реформою, новим бюджетним та податковим кодексом, передачею повноважень і фінансового ресурсу регіонам, скороченням впливу центральної влади на місцеве самоврядування. "Сподіваюся, що політичні еліти, які представляють східну Україну, візьмуть найактивнішу участь у процесі змін до Конституції в процесі збереження України як єдиної, унітарної і цілісної держави", - сказав Яценюк і додав, що уряд готовий виконати всі рішення Верховної Ради, які відображатимуть інтереси українського народу.

Досьє на Арсенія Яценюка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини