RU

Яценюк розповів про напрямки роботи з делегацією Єврокомісії

26.03.2014, 17:27
Яценюк розповів про напрямки роботи з делегацією Єврокомісії - Фото
ea4ee541472958a2487d91d4c95b7147.jpg
Український уряд працює з делегацією Єврокомісії в шести напрямках, які дозволять стабілізувати економіку і отримати макрофінансову допомогу від ЄС. Про це на прес-конференції за результатами широкого засідання уряду за участю делегації ЄС повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, перша мета - це безвізовий режим, і сьогодні він як глава уряду підписав пакет законопроектів, який дозволить перейти до другого етапу - імплементаційного. Друга мета - диверсифікації поставок газу.

"Мова йде про постачання газу з країн-членів Європейського Союзу. За нашими оцінками, технічно можливо постачати 25 млрд. кубометрів газу, який буде на сто доларів дешевше, ніж аналогічні поставки з Росії", - сказав він.

Третя мета - макрофінансова допомога. Європейські партнери прийняли рішення виділити Україні 1,6 млрд. євро, і протягом двох місяців після підписання угоди з МВФ перший транш може надійти. Четвертий напрямок - загальний авіаційний простір, який, на думку Яценюка, дозволить забезпечити конкуренцію на ринку авіації, здешевити авіаквитки, поліпшити ситуацію на ринку і навіть дати можливість сертифікувати українські літаки. П'ятий напрям - торгівля з Європейським Союзом.

"Нагадаю вам, що ЄС в односторонньому порядку відкрив свій ринок. Наші аграрії та промислові компанії вже можуть готуватися до постачання продукції на європейський ринок. Додатково для України це дає близько півмільярда євро до 1 листопада 2014 року", - зазначив він.

Шостий напрямок, в якому Україна працює з ЄС, - антикорупційна політика, починаючи від створення окремого антикорупційного бюро і закінчуючи скороченням повноважень чиновників.

Єврокомісар Штефан Фюле повідомив, що це його вісімнадцятий візит до Києва, але він викликав у нього зовсім інші почуття - солідарності з народом України після зухвалого порушення територіальної цілісності країни.

"Ви можете розраховувати на допомогу ЄС у цей складний час, але основна причина, чому ми з делегацією знаходимося в Києві, - щоб створити порядок денний на майбутнє", - зазначив він.

"Під час наших зустрічей, які ми проводили вчора і особливо сьогодні з представниками уряду, у нас були різні формати, ми обговорили важливі питання в шести сферах, переважно вони збігаються з тими пріоритетами, які Яценюк сам визначив під час візиту до Брюсселя. Ми говорили про цілий комплекс економічних і політичних реформ, які допоможуть стабілізувати ситуацію в Україні, і яким чином ми з нашого боку можемо підтримати Україну в цьому відношенні. Я не буду зараз вдаватися в деталі. Говорилося про політичну реформу  про економічну підтримку, роботу в сфері торгівлі і так далі, і про всю ту допомогу, яку може надати Європейський Союз. Ми з нашого боку підготували прозорий документ, який доступний не тільки для посадових осіб Єврокомісії та уряду, а й для всіх громадян про всі ті заходи, які ми здійснюємо", - сказав Фюле.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини