Яценюк просить ЄС і США створити антикорупційну комісію в Україні

16.11.2015, 11:48
Яценюк просить ЄС і США створити антикорупційну комісію в Україні - Фото
Арсеній Яценюк

Прем'єр пропонує дати місії доступ до баз даних СБУ, Генпрокуратури, Держбюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк просить Європейський Союз і США допомогти в організації міжнародної антикорупційної місії в Україні. Про це він заявив у своєму виступі на Міжнародній антикорупційній конференції в Києві, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Вважаю, що потрібно обговорити питання і звертаюся до вас за підтримкою щодо необхідності створення в Україні на найближчі два роки постійно діючої міжнародної антикорупційної місії", - сказав він.

За словами Яценюка, Україні необхідно, щоб партнери з ЄС і США делегували на постійній основі слідчих Федерального бюро розслідувань, членів правоохоронних органів країн Євросоюзу, які надавали б допомогу українським силовикам у боротьбі з корупцією.

Прем'єр зазначив, що такій місії можна було б надати право реагувати на повідомлення про корупцію в Україні, а також порушувати в інших країнах кримінальні справи за фактами корупції в Україні.

"Тому я пропоную звернутися до країн ЄС та США створити на постійній основі міжнародну антикорупційну місію, надати їй на підставі меморандумів, а якщо необхідно - внести зміни до законодавства, щоб члени місії отримали доступ до баз даних СБУ, Національного антикорупційного агентства, Національного антикорупційного бюро  Державного бюро розслідувань, Генеральної прокуратури та надати можливість місії порушувати кримінальні справи за фактами корупції за межами України, якщо корупційні дії вчиняються високопоставленими державними чиновниками за межами України", - сказав він.

Яценюк зазначив, що такий формат зробить ефективнішою боротьбу з корупцією в Україні. Він зазначив, що в ряді країн перші керівники антикорупційних бюро були посаджені у в'язницю.

Також Яценюк підкреслив, що Україні необхідна міжнародна підтримка для збільшення соціальних стандартів і заробітних плат держслужбовців, а також тим, хто задіяний у боротьбі з корупцією. "Нам потрібна допомога, нам необхідно заснувати фонд для стимулювання державних службовців, щоб саме з цього фонду доплачувати прокурорам, суддям, державним службовцям, співробітникам митниці", - сказав він.

Читайте також: Порошенко: Запускаємо потужне перезавантаження судової влади

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проєкту – sweet.tvДенис Роднянський: "Якщо у нас є спеціалісти голлівудського рівня, то і кіно буде"