RU

Яценюк пояснив пропозиції на посади міністрів у новому Кабміні

14.11.2014, 15:18
Яценюк пояснив пропозиції на посади міністрів у новому Кабміні - Фото
Арсеній Яценюк
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пояснив свої пропозиції на посади міністрів в новому уряді. Зокрема, Володимир Гройсман на його думку, повинен зайняти пост віце-прем'єра - міністра регіонального розвитку, так як він "сильна і талановита людина".

"Він (Гройсман, - ред.) почав підготовку процесів децентралізації в країні, на нього покладено ряд надзвичайно складних завдань, в тому числі і штаб по переселенцям, і розслідування авіакатастрофи МН17, і антикризові штаби. Він себе зарекомендував як гідна і професійна людина", - сказав Яценюк, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Свою пропозицію призначити на посаду віце-прем'єр-міністра з питань АПК представника Самопомочі Івана Мірошниченка Яценюк пояснив тим, що це фахівець в сфері аграрного ринку, що володіє іноземними мовами і "може зайняти посаду віце-прем'єр-міністра, який відповідатиме за формування України як лідера на світовому продовольчому ринку".

Пропонуючи партнерам з Батьківщини делегувати на посаду гуманітарного віце-прем'єра Ігоря Жданова, Яценюк сказав: "Ігор пройшов з нами весь Майдан, є кандидатом наук, працював у ряді дослідницьких та експертних центрів, працював у Раді національної безпеки і оборони. Вся країна його знає. він талановитий фахівець. Ми просимо розглянути можливість делегувати його на посаду віце-прем'єра".

Представляючи кандидатуру міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Яценюк підкреслив, що в команді з ним був пройдений складний період, за який сформована Національна гвардія під його керівництвом, розпочата реформа МВС. "Вважаю, що Арсен Борисович повинен завершувати те, що почав, на посаді міністра внутрішніх справ", - сказав він.

На посаду міністра фінансів Яценюк запропонував Віталія Лісовенка, так як це людина, яка, на його думку, відповідатиме в уряді "за фінанси держави, а не за фінанси партії". Також Яценюк підкреслив, що Лісовенко є англомовним технократом, який зараз веде всі переговори з Міжнародним валютним фондом на посаді заступника глави Мінфіну.

Яценюк звернув увагу на те, що Павло Петренко, займає нині посаду міністра юстиції, почав реальні зміни в своєму відомстві. "Викорінити корупцію, в першу чергу в реалізації арештованого майна, введені публічні, прозорі тендери, змінена система реєстрації майна, підготовлені та внесені до парламенту необхідні зміни до законів щодо правової та судової реформи", - сказав він. На думку Яценюка, Петренко і далі повинен продовжити роботу на цій посаді.

На посаду міністра АПК Яценюк попросив Блок Петра Порошенко делегувати Леоніда Козаченко як досвідченого фахівця: "Його знають у світі, він знає, що таке світова аграрна політика, він знає, що таке продовольча безпека. Він знає, як управляти міністерством".

На посаду міністра економіки Яценюк запропонував кандидатуру Дмитра Шимківа, як людину, яка в Адміністрації президента відповідає за підготовку реформ. "Стратегія-2020, яка була презентована президентом, може стати хорошою основою для подальших довгострокових реформ", - вважає прем'єр.

Сергія Квіта Яценюк запропонував залишити на посаді міністра освіти. "Ми разом готували закон про вищу освіту. Закон прийнятий, почалася процедура його імплементації. В порядку денному - закон про дошкільну освіту, про середню освіту і загальний закон про освіту. І Сергій Миронович може реалізувати зміни в системі освіти", - додав він.

На посаду міністра енергетики та вугільної промисловості Яценюк, за його словами, запропонував також англомовного технократа Андрія Коболева, який себе зарекомендував при реформуванні НАК Нафтогаз України. "Ми разом з ним поклали початок реверсу, ми разом зробили ті кроки у реформі паливно-енергетичного комплексу, про які двадцять років тільки говорили, але, на жаль, нічого не було зроблено. Але ще більше потрібно зробити", - пояснив він.

Євгенія Нищука Яценюк також запропонував залишити на посаді міністра культури. "Євген Нищук - людина з відкритим серцем, щирою душею, український патріот, просто правильна людина, яка і далі повинна розвивати українську культуру на посаді міністра", - сказав прем'єр.

Яценюк зазначив, що в даний момент він не бачить іншої кандидатури на посаду міністра охорони здоров'я, крім нинішнього виконуючого обов'язки Василя Лазоришинця. "Він о шостій ранку встає, робить операцію, а потім їде керувати міністерством. Ви знаєте, що він до сьогоднішнього дня - оперуючий хірург. Він за останні кілька десятків днів почав робити те, чого не робилося місяцями відстороненим міністром (Олегом Мусієм, - ред .). Він - єдиний, на відміну від колишнього міністра, постійно в зоні проведення АТО, їздить туди і робить все необхідне для того, щоб забезпечувати медицину і в Україні, і в зоні АТО", - пояснив Яценюк.

На посаду міністра соціальної політики Яценюк запропонував Блоку Петра Порошенка висунути кандидатуру Павла Розенка. Яценюк зазначив, що в парламенті Розенко проявив себе як фахівець, який може і критикувати, і пропонувати. "У нього є досвід роботи в уряді вже на посаді першого заступника міністра", - сказав прем'єр.

На посаду міністра у справах молоді та спорту Яценюк запропонував Радикальній партії Олега Ляшка висунути кандидатуру Дениса Силантьєва. "Тут повинна бути людина, яку знає весь світ, людина, яка в 2004 році гордо несла прапор України. Це перший чемпіон світу з плавання в незалежній Україні", - сказав він.

На посаду міністра екології Яценюк запропонував об'єднанню Самопоміч висунути кандидатуру Ганни Гопко. "В цьому міністерстві потрібно провести всеохоплюючі реформи, так як, на жаль, це одне з тих міністерств, де сконцентрована корупційна складова, неефективний менеджмент, наявність ряду контролюючих функцій, які не притаманні цьому міністерству, але за десятки років української незалежності тільки додатково натягали, щоб отримати вплив на бізнес, контроль за надрами і мзду знімати", - сказав він. Гопко, за словами Яценюка, займається реформами в Україні, в 2009 році захистила дисертацію з екологічної публіцистики.

Яценюк зазначив, що окреме ключове питання - це питання інформаційної безпеки та інформаційної політики. "Вважаю, що на базі Держкомтелерадіо повинен бути сформований потужний інститут, який забезпечував би проведення проукраїнської інформаційної політики як усередині країни, так і за її межами, і тому просив би Блок Петра Порошенка розглянути питання про призначення на посаду керівника Держкомтелерадіо Юрія Стеця", - сказав він.

Відносно кандидатур, які, за Конституцією, вносяться президентом України, Яценюк зазначив: "Як лідер політичної сили, хочу заявити, що ми готові підтримати кандидатури президента України, а саме - чинний міністр оборони Степан Тимофійович Полторак і чинний міністр закордонних справ пан Клімкін - отримають цілковиту підтримку нашої політичної сили, так як процедура передбачає обов'язкове голосування в стінах Верховної Ради".

Додатково в рамках коаліції, за словами Яценюка, необхідно розглянути кандидатури на посади міністра інфраструктури, а на посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської інтеграції Яценюк планує запросити одного з європейських лідерів. "Одного з тих лідерів, які привели європейські країни до членства в Європейському Союзі", - уточнив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини