RU

Яценюк пообіцяв, що повноваження регіонів будуть розширені

10.04.2014, 16:53
Яценюк пообіцяв, що повноваження регіонів будуть розширені - Фото
Арсеній Яценюк
У новій Конституції повноваження регіонів повинні бути розширені. Про це заявив в ході свого виступу на сьомому Київському форумі з питань безпеки прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк підкреслив, що якою буде нова Конституція України - має бути ясно вже до виборів. Окрім нового співвідношення гілок влади - виконавчої, законодавчої та судової, а також інституту президента, вказав прем'єр, мова повинна йти про перерозподіл повноважень з центру в регіони.

"Ми категорично не сприймаємо заклики до федералізації. Тим більше, ми не сприймаємо те, що такі заклики звучать від міністерства закордонних справ іншої держави", - сказав він.

За словами Яценюка, новий уряд дотримується принципу децентралізації влади, який передбачає ліквідацію адміністрацій, передачу повноважень місцевим органам влади, виконкомам, які формуються на місцях. Також йдеться про право громадян впливати, як на центральну, так і на місцеву владу і призначати місцеву владу у себе в регіоні, а не через Київ.

Нагадаємо, раніше МЗС РФ заявляв, що для стабілізації ситуації Україні необхідна конституційна реформа, в рамках якої через федералізацію забезпечувалися б інтереси всіх регіонів країни.

ПАРЄ і українська влада виступають проти федералізації. У прийнятій вчора, 9 квітня, резолюції ПАРЄ "Останні події в Україні: загрози функціонування демократичних інститутів" вказується на те, що поділ України на східну і західну частини, а також федералізація є неприйнятними.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини