RU

Яценюк: Під закон про люстрацію підпадають майже 1 млн чиновників

17.09.2014, 14:43
Яценюк: Під закон про люстрацію підпадають майже 1 млн чиновників - Фото
Арсеній Яценюк
Під дію закону про люстрацію підпадають близько мільйона чиновників. Про це повідомив сьогодні на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"За нашими підрахунками, під дію цього закону підпадає 1 мільйон різного роду чиновників, державних службовців, співробітників правоохоронних органів, в тому числі і весь склад Кабінету міністрів України, МВС, СБУ, Генпрокуратури, вся вертикаль влади. Дуже важливо, що під цей закон потрапила також суддівська влада. і ті, хто фальсифікували вироки і виносили їх не ім'ям України, а ім'ям Януковича, ті, хто штрафував Автомайдан, хто фальсифікував виборчий процес, хто за хабарі виносив рішення - такі судді потрапляють під закон про люстрацію. Сюди ж ідуть всі співробітники правоохоронної системи, які відправляли "Беркут" на беззбройних громадян. Всі члени центральних органів влади періоду Віктора Януковича, податківці. Усі, хто мав владні повноваження. Таких мільйон", - сказав він.

Яценюк доручив міністру Кабінету міністрів Остапу Семераку спільно з Національною державною службою терміново створити комісію по перевірці діючих членів уряду та заступників міністрів, а також всіх керівників органів центральної виконавчої влади, які призначаються Кабміном, на предмет відповідності закону про люстрацію.

Міністерству юстиції Яценюк доручив, відповідно до закону, невідкладно сформувати єдиний державний реєстр осіб, по відношенню до яких була застосована процедура люстрації. Керівникам центральних органів виконавчої влади та персонально міністрам доручається створити комісію з люстрації в кожному міністерстві. При Мін'юсті буде створений громадський комітет з питань люстрації. "У міру наповнення єдиного державного реєстру осіб, які потрапили під люстрацію, проводитимуться публічні засідання цього громадської ради, щоб інформувати громадян України про те, як очищається українська влада, міліція, суди, правоохоронна система", - сказав Яценюк.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини