RU

Яценюк ініціює відставку міністра екології Шевченка

22.06.2015, 17:31
Яценюк ініціює відставку міністра екології Шевченка - Фото
Ігор Шевченко
Прем'єр-міністр  Арсеній Яценюк  звернувся до фракції ВО Батьківщина з пропозицією розглянути питання перебування Ігоря Шевченка на посаді міністра екології та природних ресурсів. Заява глави уряду озвучив його помічник Данило Лубківський, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звертається до парламентської фракції політичної партії ВО Батьківщина розглянути питання про перебування Ігоря Шевченка на займаній посаді та прийняти відповідне політичне рішення, яке має бути ухвалене парламентською коаліцією", - сказав він.

Як йдеться в заяві Яценюка, 17 червня 2015 року на його ім'я прийшов запит з підписом голови Верховної Ради Володимира Гройсмана щодо звернення фракції Радикальної партії Ляшка та політичної партії Народний фронт про наявність корупційних правопорушень в діях міністра Шевченка з вимогою внести на розгляд парламенту подання про звільнення його від займаної посади.

В цей же день, йдеться в заяві, глава уряду доручив Національному агентству з питань державної служби та іншим органам влади провести перевірку фактів щодо наявності корупційних правопорушень в діях міністра екології.

Відзначається, що міністр літав за межі України чартерним рейсом на борту приватного літака, і ці факти необхідно перевірити на предмет відповідності вимогам законодавства.

"18 червня цього року Національним агентством з питань держслужби було повідомлено Кабінету міністрів про встановлення факту, що міністр екології Ігор Шевченко 6 червня 2015 року вилітав через аеропорт Київ у Дрезден і прилетів 8 червня 2015 року в аеропорт Київ з Ніцци. Прем'єр-міністр володіє інформацією про особисте підтвердження Ігорем Шевченком перельотів чартерними рейсами на приватному літаку", - зазначив Лубківський.

Глава уряду звернув увагу, що за останній час це вже третя перевірка, здійснена за його дорученням на предмет дотримання закону України про державну службу, антикорупційного законодавства та інших нормативно-правових актів з питань державної служби в Мінекології.

Згідно з результатами перевірок, у січні 2015 року міністр екології в особистих справах без отримання відповідного дозволу знаходився в ОАЕ. У робочі дні з 5 по 7 травня поточного року міністр знову перебував за кордоном без отримання дозволу прем'єр-міністра. За інформацією секретаріату Кабміну, згідно з вимогами статей 22, 23 закону України про запобігання корупції, міністрам забороняється використовувати свої службові повноваження з метою одержання неправомірної вигоди.

"Політичні партії повинні нести безпосередню відповідальність за дії делегованих ними представників. Такою є позиція прем'єр-міністра України", - передав його слова Лубківський.

Як відомо, Ігор Шевченко був делегований на посаду міністра екології та природних ресурсів за квотою партії ВО Батьківщина.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини