RU

Яценюк: Кримський конфлікт переходить у військову стадію

18.03.2014, 17:58
Яценюк: Кримський конфлікт переходить у військову стадію - Фото
Арсеній Яценюк
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вимагає негайно скликати комісію на рівні міністерств оборони Росії, США, Великобританії та України для вирішення питання про недопущення подальшої ескалації військового конфлікту. Про це він повідомив після селекторної наради з військовим командуванням в Криму, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Сьогоднішню подію в Москві Яценюк кваліфікував як грабіж міжнародного масштабу, коли під прикриттям військ і зброї одна країна "прийшла і тимчасово вкрала частину території незалежної держави". Яценюк визнав, що швидке вирішення проблеми знайти буде складно, але Росія на сьогодні вже ізольована, і порушення міжнародного права спричинить за собою політичну, економічну і дипломатичну відповідальність.

"Конфлікт переходить з політичної у військову стадію з вини російських військових. Тільки що ви почули про поранення українських військовослужбовців. Я прошу міністра оборони невідкладно зв'язатися з міністром оборони Російської Федерації, міністром оборони Сполучених Штатів Америки і міністром оборони Великобританії як країн гарантів нашої територіальної цілісності вже по сумнозвісному Будапештському меморандуму. Вся повнота відповідальності за ескалацію військового конфлікту після сьогоднішнього виступу Володимира Путіна лежить персонально на президентові Росії і російському керівництві. Саме тому ми вважаємо за необхідне створення термінової комісії на рівні міністерств оборони для уникнення ескалації військового конфлікту, спровокованого російськими військовими", - сказав він.

Яценюк додав, що Україна продовжує дотримуватися принципів мирного врегулювання кризи, спровокованої "імперськими амбіціями Російської Федерації". Яценюк зазначив, що російські військові сьогодні почали стріляти, а це вже військові злочини, які не мають терміну давності.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини