RU

Яценюк доручив до 15 квітня підготувати зміни до Конституції

01.04.2014, 14:48
Яценюк доручив до 15 квітня підготувати зміни до Конституції - Фото
Арсеній Яценюк
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив до 15 квітня підготувати зміни до Конституції, в яких буде прописана реформа органів місцевого самоврядування та ліквідація обласних державних адміністрацій. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Яценюка, концепція реформи вже підготовлена ​​міністром ЖКГ Володимиром Гройсманом і передбачає два етапи реформи, але "мені здається, перший повинен бути прийнятий невідкладно" - зміни до Конституції.

Яценюк зазначив, що зараз у регіонах ситуація, коли вся влада сконцентрована в обласних держадміністрація , глави яких призначаються офіційним Києвом, і часто представляють інтереси центральної влади, але не мають відношення до відповідної області.

"Тому мені здається, що ... в Україні повинна з'явитися відповідальна місцева влада, і перше рішення, яке має бути прийнято, це ліквідація обласних та районних державних адміністрацій. Підтримую рішення про те, що виконавчі комітети відповідних місцевих рад повинні обиратися місцевими радами, і саме там вони повинні взяти на себе всю повноту відповідальності за роботу в галузі, фінансовий розвиток, інфраструктуру", - зазначив він.

Яценюк також вважає, що область повинна бути зацікавлена ​​у створенні робочих місць і розвитку бізнесу. Інструментом для цього може бути рішення залишати частину податків на прибуток на території області.

"Тоді глава виконкому буде робити все для того, щоб його підприємства працювали і щоб більше платили податків", - сказав прем'єр.

Крім частини податків на прибуток, Яценюк хоче дати регіонам право самостійно встановлювати місцеві податки і збори.

"Це їх теж стимулюватиме до того, щоб більше збирати тих податків, що адмініструються безпосередньо на їх територіях", - вважає він.

Яценюк пояснив, що для реалізації цієї концепції реформи необхідно змінити Конституцію. У парламенті працює тимчасова слідча комісія з цього питання, до якої входять всі фракції. Проект змін до Конституції Яценюк доручив підготувати до 15 квітня.

"Ми як уряд України, приймаючи концепцію, висловлюємо свою політичну та економічну позицію - що ми за те, щоб передати права і повноваження регіонам. Саме тому в новій українській Конституції має бути змінено формування місцевих органів влади, я говорю в першу чергу про обласні та районні держадміністрації, які повинні бути ліквідовані; на їх місце повинні стати префекти, які не ділять гроші, а відповідають виключно за законність і правопорядок на відповідних територіях; органи прокуратури на місцях і в центрі мають бути позбавлені функцій загального нагляду; треба чітко в новій редакції Конституції виписати розділи, які стосуються місцевого самоврядування, щоб ці розділи відповідали європейської хартії з місцевого самоврядування", - пояснив він.

Яценюк попередив, що часу мало. 15 квітня - це перша дата, коли має з'явитися проект Конституції, після чого його треба буде відправити до Венеціанської комісії. За остаточну редакцію Конституції в цілому парламент повинен проголосувати у вересні, вважає він.

Досьє на Арсенія Яценюка

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини