RU

Яценюк заявив, що влада готувала у Києві львівський сценарій провокацій

25.08.2011, 10:41

Лідер Фронту змін Арсеній Яценюк заявив, що влада на День Незалежності готувала провокації проти представників опозиції у Києві на зразок тих, які сталися дев'ятого травня у Львові. Про це він сказав під час телемарафону "Українська незалежність" на 5 каналі.

Зі слів Яценюка, 24 серпня в центрі Києва було більше міліцейських автобусів, ніж за часів помаранчевої революції, а акцією опозиції займалися близько десяти тисяч бійців внутрішніх військ, які приготували "пастку" для прихильників опозиції в кільці вулиці Володимирської.

"Хочу нагадати, що вчора була заява КМДА про те, що по вулиці Володимирський нам дозволяють пройти. Я чудово усвідомлював, що все це так просто не скінчиться - так і сталося. Ми пройшли буквально 300-500 метрів - там стояв перший кордон міліції, який наші демонстранти, звичайно, швидко перейшли, тому що це був перший кордон не спеціальних підрозділів, це був кордон людей, які займаються охороною громадського порядку", - розповів Яценюк.

"Коли влада побачила, скільки прийшло людей, вони думали, що прийде 2-3 тисячі, а за нашими оцінками людей прийшло близько десяти тисяч. І коли вони побачили цю кількість людей, то, звичайно, тут виникла найбільш серйозна ситуація протистояння. Для нас там була заготована пастка", - зазначив політик.

"За нашими даними, загалом нашою акцією займалися близько десяти тисяч не міліціонерів, це була не міліція, це були внутрішні війська. Пам'ятаєте, це ті, які в радянські часи розганяли мирні демонстрації в Прибалтиці. Завдання влади було лише одне: влаштувати у Києві на 24 серпня те, що влаштували у Львові на дев'яте травня. Тобто, завданням було показати, що ця опозиція не цінить людей, що ця опозиція - це дикуни, які кидають фактично людей на те, щоб їх били, що ми здатні переламати будь-кого, і що така опозиція повинна бути заборонена. Тобто, була заготована провокація, і ми про це знали, ми це все відчували", - заявив Яценюк.

Арсеній Яценюк: біографія, новини>>>
Діяльність української опозиції: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини