RU

Яценюк взявся за імпічмент президента

23.08.2011, 13:06
Яценюк взявся за імпічмент президента - Фото
a55c58160be1722570a33d4a007e5e78.jpg

Яценюк взявся за імпічмент президента

Лідер партії Фронт змін, народний депутат України Арсеній Яценюк (на фото) вніс до Верховної Ради проект закону України "Про порядок імпічменту Президента України". Законопроект зареєстровано в парламенті 23 серпня під N9066.

"Протягом всієї української незалежності президенти України, які обиралися народом, були над цим народом, а не разом з цим народом. Інститут президента перетворився на інститут благ, привілеїв, грошей, корупції, а не відповідальності, важкої та відданої праці для України та українців. Народ повинен нарешті отримати механізм контролю за президентом", - заявив Яценюк, пояснюючи необхідність прийняття закону про імпічмент, повідомляє прес-служба його партії.

Яценюк наголосив, що "закон про порядок імпічменту - це шлях до того, як примусити кожного президента робити те, що він обіцяв перед виборами, і думати не про себе і своє оточення, а про Україну та її майбутнє".

Законопроект передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента може 1/5 конституційного складу парламенту (90 народних депутатів), обґрунтувавши таку необхідність в письмовому поданні. Подальша процедура вимагає 226 голосів, як це і передбачено Конституцією.

Закон чітко визначає порядок діяльності спеціальної тимчасової слідчої комісії щодо імпічменту президента, правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, голови, заступника голови, секретаря та інших членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, задіяних в процедурі імпічменту президента.

У законопроекті пропонується забезпечити відвертість і гласність процесу імпічменту президента. Спеціальна тимчасова слідча комісія проводить свою роботу в формі відкритих засідань, а відповідні рішення приймаються народними депутатами відкритим поіменним голосуванням.

Яценюк нагадав, що стаття 111 Конституції України передбачає, що президент може бути зміщений з поста Верховною Радою в порядку імпічменту у разі здійснення ним державної зради або іншого злочину. Стаття 111 Кримінального кодексу визначає поняття "державна зрада" як "умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цілісності і недоторканості, обороноздатності, державній, економічній або інформаційній безпеці України".

При цьому у Фронті змін проаналізували дії Януковича на посту президента за півтора роки: "Відмова України від самостійної політики безпеки і оголошення позаблокового статусу; неконституційне продовження перебування на території Автономної республіки Крим іноземної військової бази - Чорноморського флоту Російської Федерації; узурпація влади через рішення Конституційного суду про повернення до старої Конституції без волі народу України; неконституційне формування коаліції в Верховній Раді в 2010 році; продовження терміну повноважень Верховної Ради; кримінальне переслідування лідерів опозиції та інакомислячих".

"Чи не є це прямою шкодою суверенітету, територіальній цілісності і недоторканості, обороноздатності, державній, економічній або інформаційній безпеці України?", - зазначив Яценюк.

Арсеній Яценюк: біографія, новини>>>
Віктор Янукович: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини