RU

Яценюк попросить Європу не допустити фальсифікацій виборів

02.07.2009, 15:42

Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк звернеться до міжнародного співтовариства з проханням не допустити фальсифікацій на президентських виборах в Україні. Можливість таких фальсифікацій, за його словами, може уможливити прийняття в цілому законопроекту про внесення змін до Закону про вибори Президента (вчора його було прийнято у першому читанні). Про це він заявив на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, А.Яценюк наголосив: "Це (внесення змін до Закону про вибори Президента, - ред.) частина конституційної змови, продовження цього сценарію, це продовження сценарію нової української хунти. Я звернуся до міжнародного співтовариства з цього приводу з чітким роз'ясненням цього Закону. Адже автори цього Закону - ті ж автори, що й писали зміни до Конституції, та сама група".

А.Яценюк збирається звернутися за допомогою до Трійки ЄС, Великої Вісімки, ОБСЄ і Ради Європи.

На думку депутата, прийняті у першому читанні зміни призведуть до масштабних фальсифікацій президентських виборів в Україні. При цьому кандидати в президенти будуть фактично усунені від членства у виборчих комісіях, - їх сформують фракції Верховної Ради. "Можемо не йти і не голосувати, це вже не потрібно, вже результати виборів визначено. Вперше у світовій історії фактично всі виборчі комісії формуються фракціями Верховної Ради України... Власне кажучи, виборчий процес в Україні буде ширмою. Їм не вдалося провести зміни до української Конституції, тому що було дуже велике незадоволення суспільства. Вирішили тишком-нишком. Партія регіонів, БЮТ за підтримки Блоку Литвина фактично створюють ілюзію виборів - призначити Президента вже не у стінах парламенту, але через парламент, коли саме фракції будуть призначати членів виборчих комісій", - вказав лідер "Фронту змін".

Нагадаємо, вчора Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який передбачає скорочення виборчої кампанії до 90 днів. За внесення змін до низки законодавчих актів щодо виборів Президента (проект N4741) проголосували 367 народних депутатів. Якщо законопроект буде прийнятий, що термін виборчого процесу буде скорочено з 120 до 90 днів.

Крім того, документ знімає обмеження на розмір виборчого фонду кандидата в президенти, який зараз становить 50 тисяч мінімальних зарплат. Передбачається, що добровільний внесок фізичної особи у виборчий фонд одного з кандидатів не зможе перевищувати 400 мінімальних зарплат (зараз - 25). Також не обмежується сума власних коштів кандидата, яка може бути перерахована у виборчий фонд, і кошти партії або блоку, що висунули кандидата в президенти.

Арсеній Яценюк: біографія і добірка новин>>>
Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини