RU

Ярема вимагає навести порядок на Майдані, не виключений розгін

09.07.2014, 12:13
Ярема вимагає навести порядок на Майдані, не виключений розгін - Фото
Віталій Ярема
Генеральний прокурор Віталій Ярема вимагає від МВС та СБУ навести порядок у центрі Києва і не виключає силового розгону тих, хто досі залишається на Майдані. Про це він заявив сьогодні на брифінгу, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Ярема зазначив, що ситуація в центрі Києва ускладнюється, люди, що залишилися там, дискредитують Майдан і вже не виконують тих функцій, заради яких Майдан свого часу збирався. "Так званими представниками Майдану скоєно 158 злочинів, серед них чотири факти завдання тілесних ушкоджень з летальним результатом, більш 14-ти розбійних нападів, 73 факти крадіжок, 18 фактів завдання тілесних ушкоджень. Мають місце факти незаконного заволодіння автотранспортом, шахрайства, незаконного поводження зі зброєю", - розповів Ярема.

Залишаються зайнятими 19 будівель, у тому числі адміністративних, заблоковано приміщення музичної академії. У тому числі в будівлі Головпоштамту досі проживають 70 осіб, в будівлі Укрсоюза - 300 осіб. Крім цього, 100 осіб залишаються в готелі "Дніпро", 40 - в готелі "Козацький". "Останнім часом регулярними стали напади на журналістів, нормою стало вживання алкоголю. Замість того, щоб захищати країну, відстоювати її незалежність на сході або працювати на користь держави, самозванці займаються прямим рекетом і бандитизмом", - підкреслив генпрокурор.

Ярема зазначив, що прокуратура Києва зверталася до голови Київської міськдержадміністрації з вимогою навести порядок на Майдані, однак заходів вжито не було. "Я ініціюю звернення до міністра внутрішніх справ України, голови Служби безпеки України з вимогою вжити невідкладних заходів для відновлення правопорядку в центральній частині столиці. Вимагаю негайно звільнити захоплені приміщення, оскільки в таких діях є склад злочину, покарання за який передбачено Кримінальним кодексом України. Якщо вимога генеральної прокуратури не буде виконана, особи будуть притягнуті до кримінальної та іншої юридичної відповідальності. Попереджаю співробітників правоохоронних органів і Київську міськдержадміністрацію - ваша бездіяльність і нездатність виконувати визначені законодавством функціональні обов'язки провокують правопорушників до подальших злочинних дій", - сказав він.

Ярема також нагадав, що відповідальність передбачена і за бездіяльність, яка призвела до тяжких наслідків. Відповідаючи на питання про можливість силового розгону Майдану, Ярема сказав: "Можливий силовий варіант". Він підкреслив, що якщо співробітникам міліції чинитиметься збройний опір, вони мають право припиняти подібні правопорушення. Він також повідомив, що термін, в який адміністративні будівлі і сам центр столиці повинні бути звільнені, ще не визначений. З даного питання будуть вестися переговори як з правоохоронцями, так і з людьми, які залишаються на Майдані і громадськими організаціями, які вони представляють.
 
Нагадаємо, київський міський голова Віталій Кличко неодноразово заявляв, що намети на Майдані необхідно демонтувати, а ті люди, які залишаються Площі незалежності, повинні переїхати в інше місце.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник<

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини