RU

Японія стурбована планами поставки "Містралів" до Росії

29.07.2014, 17:33
Японія стурбована планами поставки
Фото: ru.wikipedia.org
Японія у вівторок висловила "сильні побоювання" з приводу планованої поставки французьких вертольотоносців до Росії, приєднавшись до ряду європейських країн, які виступають проти цієї операції у зв'язку з тим, що Росія досі не прийняла необхідних від неї заходів щодо припинення насильства в Україні.

Міністр оборони Японії Іцунорі Онодера на зустрічі в Токіо заявив своєму французькому колезі Жану-Іву ле Дріану, що Японія серйозно стурбована планованою поставкою вертольотоносців з урахуванням потенційного впливу на безпеку Азії.

"Формулювання "сильні побоювання" у відомому сенсі означає, що ми хочемо, щоб угода була скасована", - пояснив Онодера. "Весь світ схвильований у зв'язку з ситуацією в Україні, і ми стурбовані, що спостерігається останнім часом нарощуванням сил на російському Далекому Сході. Якщо цей корабель буде розміщений у відповідності зі своєю назвою, це буде причиною для занепокоєння в усьому світі", - додав він.

На це ле Дріан відповів, що Франція розуміє побоювання Японії, проте Росія вже оплатила постачання вертольотоносців. Він додав також, що, якби на подібні угоди поширювалися санкції ЄС, Франція б підкорилася загальними правилами.

Лідери ЄС та США в понеділок домовилися про розширення санкцій проти Росії. Як очікується, у вівторок держави-​​члени ЄС приймуть остаточне рішення з приводу більш жорстких санкцій, що передбачають, в числі іншого, закриття європейських ринків капіталу для російських державних банків і ембарго на майбутні продажу зброї.

Минулого тижня в листі владі європейських країн глава Європейської ради Херман Ван Ромпей заявив, що представникам держав вдалося в загальних рисах узгодити принципи введення нових санкцій. У тому числі, вирішено було піддавати санкціям тільки майбутні контракти, у зв'язку з чим, Франція зможе виконати заплановану поставку побудованих для Росії вертольотоносців.

Джерело: Голос Америки

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини