RU

Януковичу з Путіним буде непросто, - Чалий

06.03.2012, 12:43
Януковичу з Путіним буде непросто, - Чалий - Фото
Валерій Чалий
Президенту України Віктору Януковичу буде важко з новим президентом Росії. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив заступник генерального директора Центру ім.Разумкова Валерій Чалий.

"Перед 2000-м роком проводилися цікаві опитування на тему того, за кого проголосували б росіяни, якби в президенти балотувалися не реальні, а вигадані персонажі. Я нагадаю, що тоді на першому місці опинився Штірліц, на другому - Жиглов, а на третьому - Петро I ", - зазначив Чалий.

За його словами, "образ розвідника" допоміг Володимиру Путіну стати президентом, оскільки він відповідав очікуванням у суспільстві. "Але парадокс в тому, що через 12 років правління Путіна на перше місце в такому ж опитуванні вийшов Жиглов. Тепер росіянами затребувана боротьба з крадіжками, корупцією. Чи відповідає Путін цим очікуванням? Напевно, набагато менше", - зазначив експерт.

У той же час, на думку Чалого, Путін у своїх поглядах став консервативнішим. "Теза трагедії розвалу СРСР в його політиці перетворюється на пошук способів зібрати землі колишніх республік Союзу. Але якщо говорити про методи управління, то нічого кардинально нового Путін на посаді президента не покаже. У цьому він зовсім не змінився", - додав він.

Говорячи про відносини між Путіним і Януковичем, Чалий зазначив, що президенту України "буде непросто". "Але не від лідерів залежать проблеми, які  виникають у відносинах між Росією й Україною. Йдеться про різні моделі розвитку: Росія будує авторитарнішу модель з прицілом на створення Євразійського співтовариства. України, незважаючи на погані тенденції, пов'язані з політикою влади, все-таки ближче до моделі Євросоюзу ", - підкреслив Чалий.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини