RU

Януковичу оголосили про підозру за сімома статтями

28.11.2016, 15:05
Януковичу оголосили про підозру за сімома статтями - Фото
Віктор Янукович в суді (скріншот з відео)
Суд надав Віктору Януковичу можливість в будь-який момент відмовитися від дачі показань, оскільки йому самому оголошені підозри саме по тих подіях, в яких звинувачуються екс-беркутівці, передає передає кореспондент ЛІГА.net.

Суддя зазначив, що в обвинувальному акті у справі екс-беркутівців Янукович згадується як організатор перевищення влади і службових повноважень представниками правоохоронних органів з метою силового придушення акцій протесту. У зв'язку з цим суддя поцікавився у прокурора, чи оголошено Януковичу підозру, "щоб захистити право на захист в даному випадку свідка". Також екс-президента підозрюють у організації здійснення умисного вбивства двох і більше осіб, тортурах з метою залякування.

Прокурор зазначив, що 19 листопада 2015 року Януковичу оголошено підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України, а саме створення злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією і участю в ній; участю в злочинах, скоєних такою організацією, а також організації, керівництві та сприянні зустрічі представників злочинних організацій та організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення; матеріальне забезпечення злочинної діяльності та координації дій об'єднаних злочинних організацій та організованих груп.

Також Януковичу повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 28, ст. 340 Кримінального кодексу України, а саме в незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій, яке було вчинене службовою особою в складі злочинної організації та із застосуванням фізичного насильства.

Також підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28, ч.3 ст.27, ч.3. ст. 365 КК в редакції від квітня 2014 року, а саме в організації перевищення влади і службових повноважень представниками правоохоронних органів, тобто, в організації умисного вчинення працівником правоохоронного органу з метою виконання явно злочинного наказу в складі організованої групи осіб дій, які явно виходять за межі наданих їй прав і повноважень, що супроводжувалося насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілих діями, які спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, юридичних осіб, державним і громадським інтересам.

Крім того, підозра в скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст. 28, ч. 3 ст. 27, пунктами 1, 5, 12 частини 2 статті 115 КК, а саме в організації скоєння умисного вбивства двох і більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, у складі злочинної організації.

Також підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 121 КК - в організації скоєння умисного тяжкого тілесного ушкодження, в складі організованої групи осіб, вчинене способом, що має характер особливого мучення з метою залякування потерпілого та інших осіб, в тому числі що спричинило смерть потерпілого, в складі злочинної організації.

"Це повідомлення про підозру було скоєно способом, передбаченим Кримінально-процесуальним кодексом України та події, які йому інкримінуються, стосуються саме тих подій, в яких звинувачуються...", - в цьому місці прокурора перервав адвокат Януковича.

Суддя зазначив, що на даному етапі суд, забезпечуючи право на захист свідка, отримав інформацію, з огляду на яку, суд дає право Януковичу в будь-який момент відмовитися від дачі свідчень. На це Янукович відповів, що готовий давати свідчення.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко в Святошинському райсуді Києва оголосив повідомлення про підозру екс-диктатору Януковичу в державній зраді.

Дивіться також: Допит Януковича у справі про розстріл Майдану: відеотрансляція

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини