RU

Януковичу не подобається, що світ під мікроскопом дивиться на справу Тимошенко

13.10.2011, 17:17
Януковичу не подобається, що світ під мікроскопом дивиться на справу Тимошенко - Фото
7fcd590e0aa0cd6823438974ad674efa.jpg

Януковичу не подобається, що світ під мікроскопом дивиться на справу Тимошенко

Президент України Віктор Янукович визнав, що справа Юлії Тимошенко впливає на процес європейської інтеграції України, і йому це не подобається. Про це він заявив в інтерв'ю журналістам в Кам'янець-Подільському.

Як повідомляє прес-служба президента, Янукович наголосив: "Чи заважає це питання європейській інтеграції України? Заважає. Подобається це мені? Ні. Я неодноразово говорив, що це мені зовсім не подобається, і я до цього процеса відношуся негативно".

"Якби така ситуація сталася в будь-якій іншій країні світу, навіть найбільш демократичній, ніхто б ні жодного слова не сказав... Ми в такому знаходимося зараз положенні, що на нас дивляться, як кажуть, під мікроскопом. Приємно нам це чи ні? Неприємно", - додав він.

Президент нагадав, що розгляд питання про газові угоди 2009 року було ініційовано РНБО в лютому того ж року.

Янукович також зазначив, що розгляд справи Тимошенко в суді проходив по діючому Кримінально-процесуальному кодексу, прийнятому ще в 1962 році. Приведення цього КПК у відповідність до європейських норм він назвав одним із зобов'язань, яке Україна брала на себе перед світовою спільнотою ще на початку 90-х років. "Ми ці зобов'язання повинні виконати... Тому що наша держава повинна стати сучасною європейською країною", - наголосив президент.

Глава держави також зазначив, що чекає від Ради прийняття нового КПК, робота над яким почалася близько року тому. "Ми приймемо сучасне законодавство, обов'язково буде апеляційний суд (у справі Тимошенко, - ред.). Якщо до засідання апеляційного суду будуть ухвалені відповідні закони - безсумнівно, апеляційний суд під час розгляду їх буде виконувати", - заявив Янукович.

"Безумовно, справа Тимошенко знакова, і до неї буде пильна увага. Але суд буде розглядати її по тих законах, які на той час будуть діяти", - підсумував президент.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд Києва визнав екс-прем'єра Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі терміном на сім років.

Реакція Європи на вирок була досить жорсткою.

Віктор Янукович: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>
Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини