RU

Януковича звинувачують у сексизмі

31.01.2011, 15:25
Януковича звинувачують у сексизмі - Фото
c246198aa2b820850a15da3627af87d3.jpg

Януковича звинувачують у сексизмі

Ряд українських правозахисників і дослідників гендерних питань в Україні вважають запрошення Президента України Віктора Януковича приїжджати весною в Україну, щоб подивитися на жінок, які роздягаються, ознакою сексизму.

Минулого тижня у Давосі В.Янукович, розповідаючи про промокампанії України до Євро-2012, назвав серед переваг країни квітучі каштани і жінок. Ведуча заходу в Давосі, журналістка Крістіна Фрілянд, розцінила таке висловлювання неполіткоректним.

З нею погоджується президент харківського фонду "Суспільна альтернатива" Марія Ясеновська, яка займається освітніми проектами у сфері прав людини. На її погляд, така репліка Президента є сексистською. "Вважаю, що подібні заяви першої особи держави свідчать про загальні тенденції і ставлення до питання гендерної рівності у внутрішній політиці держави. Україна підписала ряд міжнародних угод, за якими питання досягнення гендерної рівності повинні стати одними із пріоритетних напрямів діяльності держави", - заявила М.Ясеновська в коментарі "Deutsche Welle".

Соціолог, дослідниця гендерних питань Тамара Марценюк вважає, що Президент своїми словами зводить функції українських жінок до краси і природи, а отже, ототожнює жінок з речами, що є сексизмом.

Українські жінки, зазначає Т.Марценюк, досить освічені, активно залучені у ринок праці і розвиток держави, і упор потрібно робити на цьому, а не на зовнішності і біологічних ознаках. "Крім того, може здатися, що такий акцент на красі жінок і оголеній зовнішності - це прихована реклама секс-туризму в Україні", - сказала вона. За її словами, сексистські висловлювання вже давно є непристойними в Європі, а отже, "завданий ще один удар по міжнародному іміджу України".

Водночас минулого вівторка у ПАРЄ була зареєстрована резолюція з ситуації з правами жінок в Україні. Документ підписали члени ПАРЄ від Німеччини, Польщі, Швеції, Румунії, Греції, Швейцарії, Чехії, Австрії та інших країн. У резолюції йдеться, що до дотримання принципу гендерної рівності в Україні є ряд серйозних питань, зокрема слабке представництво жінок у Верховній Раді і повна відсутність жінок в уряді. Викликає неспокій домашнє насильство і торгівлю людьми.

Нагадаємо, під час виступу в Давосі на українському ланчі Президент Віктор Янукович публічно запропонував присутнім: "Щоб "увікнути" Україну, я хочу сказати, досить того, щоб подивитися на неї власними очима тоді, коли почнуть квітнути каштани у Києві, і коли почнеться тепло, і в містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити таку красу - це чудово".

Лідер парламентських регіоналів Олександр Єфремов назвав це запрошення Президента "приємним гумором".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини