RU

Янукович звільнить Тимошенко, але в дедлайн не вкладається, - ЗМІ

11.10.2013, 09:57
Янукович звільнить Тимошенко, але в дедлайн не вкладається, - ЗМІ - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Вчора розпочався візит в Україну міністра закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле. Дипломат півтори години обговорював долю Юлії Тимошенко з президентом Віктором Януковичем, а вийшовши після цього до преси, висловив упевненіст , що Київ має намір вирішити проблему. Втім, дата її дозволу залишається невизначеною. Голова МЗС України Леонід Кожара уточнив  що процесу заважають "правові та політичні проблеми" , зокрема те, що "мільйони українців " вважають Тимошенко злочинницею. Тимошенко майже напевно не буде звільнена в обумовлений раніше термін - до 21 жовтня, визнають в опозиції. Про це пише газета  Комерсант-Україна у статті Україна і Німеччина вирішують недитячі проблеми.

Головною подією вчорашнього візиту стала зустріч Вестервелле з Януковичем. Переговори в АП замість запланованих 30 хвилин тривали півтори години, а їх головною тематикою став пошук шляхів вирішення "проблеми Тимошенко", повідомив голова МЗС Німеччини. "Я відчув, що українська влада докладає серйозних зусиль, щоб впоратися з проблемою Тимошенко, - заявив він. - Розмова була дуже довгою і детальною, але я не буду вдаватися в подробиці. Хочу лише підкреслити, що переговори і умови складні як з політичної, так і з правової точки зору".

Раніше в ЄС наполягали, що крайньою датою для звільнення Тимошенко є 21 жовтня - у цей день в Люксембурзі відбудеться засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, які повинні прийняти рішення про підписання угоди з Україною. Вестервелле не став називати крайню дату, за його словами, цю дату називати недоцільно через складність і делікатності моменту.

Про те, що ЄС не сподівається на звільнення Тимошенко найближчими днями, свідчать і заяви екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського, уповноваженого вести переговори з Януковичем з цього питання. У середу в інтерв'ю польській Газеті Виборчій "він заявив, що наступного тижня буде просити конференцію президентів Європарламенту продовжити мандат місії Кокса-Кваснєвського.

Провал плану, що передбачав звільнення Тимошенко в жовтні, визнали і в українській опозиції. "Звичайно, мені б хотілося, щоб це сталося якомога швидше, до 21 жовтня. Але, як я бачу, події розвиватимуться практично до останнього (до саміту Східного партнерства в кінці листопада)", - заявив учора ввечері після зустрічі з Вестервелле лідер парламентської фракції Батьківщина Арсеній Яценюк.

Голова МЗС України Кожара вчора також визнав, що на зустрічі з Вестервелле президент Янукович дав гостеві привід для оптимізму. Із заяви голови МЗС випливає, що для вирішення проблеми Тимошенко буде потрібно прийняти якийсь законодавчий акт. Кожара, як і його німецький колега, вважає "складним" фінальний етап переговорів про долю Тимошенко. Необхідно створити підстави для виїзду екс-прем'єра на лікування, не скасовуючи її судимість - на помилування голова держави, судячи з усього, не погоджується. " Мільйони людей у ​​цій країні щиро вірять, що пані Тимошенко вчинила злочин. І Віктор Янукович сьогодні (на зустрічі з Гідо Вестервелле) підкреслив це", - заявив Кожара.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини