RU

Янукович зустрінеться з регіоналами - лобістами Росії, - Томенко

04.09.2013, 12:07
Янукович зустрінеться з регіоналами - лобістами Росії, - Томенко - Фото
Микола Томенко
Народні депутати сьогодні попрацюють на дві години менше, щоб регіонали могли зустрітися з президентом. Про це журналістам повідомив депутат від фракції Батьківщина Микола Томенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Томенко зазначив, що сьогодні депутати ухвалили рішення працювати не до 14:00 , а до 12:00 з тим, щоб у 12:00 провести зустріч лідерів фракцій і керівництва парламенту з урядом і главами комітетів, відповідальних за євроінтеграційні закони .

На питання ЛІГАБізнесІнформ, чи пов'язано скорочення робочого дня з тим, що не готові євроінтеграційні законопроекти, Томенко відповів, що вони дійсно не готові: по-перше, є дискусія по їх змісту, а по-друге, деякі з них фізично не підготовлені до другого читання. Але, вважає він, це формальний привід, тому що ці питання можна було б обговорити і в перерві між пленарними засіданнями. "Всі знають, що сьогодні президент зустрічається з фракцією Партії регіонів, і під президента підлаштований короткий день у парламенті" , - сказав він.

Томенко пояснив необхідність зустрічі тим, що багато регіонали не сприймають євроінтеграційний курс .

"За різними оцінками, до десяти депутатів (від Партії регіонів , - ред. ) - це, я б сказав, фани Володимира Путіна і російського світу, і ще до 50 депутатів швидше орієнтувалися б на Митний союз, ніж на Європейський. Я так розумію, що керівники фракції вичерпали свій потенціал, щоб переконати депутатів, уряд вичерпав, і вони просять президента прояснити позицію" , - пояснив він.

За словами Томенка, регіонали не хочуть демонструвати розкол у фракції, який може стати очевидним при голосуванні за євроінтеграційні законопроекти. "Я думаю , що парламент втратив дві години роботи для того, щоб президент спробував заспокоїти ситуацію у фракції Партії регіонів " , - додав він.

Нагадаємо, по середах у режимі пленарного засідання Верховна Рада працює до 14:00.

Раніше лідер фракції ПР Олександр Єфремов,  коментуючи заяви низки регіоналів про те , що євроінтеграційні законопроекти суперечать Конституції України, зізнався: деяким депутатам від Партії регіонів бізнес, зав'язаний на Російської Федерації, заважає підтримати євроінтеграційні законопроекти. "Є у нас ще депутати, бізнес яких повністю зав'язаний на реалізації продукції в Російській Федерації . Тобто, якщо Росія посилить санкції, то ці підприємства дуже важко буде утримувати на плаву" , - пояснив він.

20 серпня стало відомо , що регіонал Вадим Колесніченко  зареєстрував у Верховній Раді законопроект про скасування офіційного зовнішньополітичного курсу України на Європейський Союз.

Досьє на Миколу Томенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини