RU

Янукович зайнявся конституційними правами ув'язнених

23.05.2012, 15:26
Янукович зайнявся конституційними правами ув'язнених - Фото
Фото: president.gov.ua
Президент України Віктор Янукович доручив міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та голові Державної пенітенціарної служби Олександру Лисицькову вжити заходів щодо безумовного забезпечення додержання конституційних прав і свобод підозрюваних, обвинувачених, підсудних, які утримуються під вартою.

Як повідомляє прес-служба президента, від генерального прокурора Віктора Пшонки голова держави вимагає вивчити причини, що впливають на оперативність розгляду судами кримінальних справ, по яких підсудні утримуються під вартою. Друга вимога - посилити контроль за дотриманням органами прокуратури вимог закону про обов'язкову участь у розгляді таких справ державних обвинувачів.

Крім того, згідно з дорученням, президент пропонує Генпрокуратурі розглянути питання підвищення якості та обгрунтованості внесених або узгоджених прокурорами рішень про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту або про продовження строків тримання під вартою.

Голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігору Самсіну та голові Вищої ради юстиції Володимиру Колісніченку президент пропонує за участю Національної школи суддів України вжити заходів щодо підвищення професійного рівня суддівського корпусу.

Також Янукович запропонував Самсіну й Колесніченку проаналізувати випадки порушення прав і свобод громадян при прийнятті судами рішень, зокрема, про обрання запобіжних заходів, і під час розгляду кримінальних справ, по яких підсудні утримуються під вартою, і визначитися із заходами реагування на такі порушення.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини