RU

Янукович запропонує Раді новий механізм боротьби з тортурами

10.04.2012, 11:29
Янукович запропонує Раді новий механізм боротьби з тортурами - Фото
Радник президента Андрій Портнов прогнозує, що зміни в закони будуть готові в квітні-травні
Президент України Віктор Янукович найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради зміни в законодавство по боротьбі з тортурами. Про це в ефірі ICTV заявив радник президента - керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

"Минулого тижня ми провели остаточну нараду з послом Ради Європи в Україні, провели нараду з фахівцями в цій галузі ... і плануємо, що президент України наприкінці квітня або, можливо, на початку травня запропонує українському парламенту закон про внесення змін до законів, пов'язані з боротьбою з тортурами ", - зокрема, підкреслив Портнов, якого цитує прес-служба президента.

За його словами, йдеться про зміни в закон про уповноваженого з прав людини, які передбачають новий механізм контролю правозахисників в так званих місцях несвободи.

"Це новий термін, який практично не застосовувався. Ми говорили про місця позбавлення волі, маючи на увазі слідчі ізолятори й колонії. Сьогодні як місця несвободи можна класифікувати багато місць, де людина не може самостійно прийняти рішення про своє переміщення", - зазначив він.

До таких місць Портнов відносить дитбудинки, школи-інтернати, психіатричні установи для престарілих, дисциплінарні та штрафні батальйони, місця утримання нелегальних мігрантів - тобто установи, підпорядковані не тільки органам МВС або пенітенціарній службі, а й іншим відомствам (Мінсоцполітики, МОЗ і так далі ). Всього, за оцінками правозахисників, в Україні близько 5400 різного роду місць несвободи.

"В Україні буде створено новий механізм додаткового контролю не тільки з боку прокуратури, але й правозахисників, у яких будуть договірні відносини з уповноваженим з прав людини. По всій території України повинен бути створений національний превентивний механізм додаткового контролю", - вважає радник.

Портнов стверджує, що розслідування резонансних злочинів, в тому числі пов'язаних з фактами катувань, є предметом постійної уваги президента. "Ми зараз повністю моніторимо ці питання, президент України відразу дає доручення з найбільш резонансних злочинів - вони все ставляться на контроль", - сказав Портнов.

Досьє на Андрія Портнова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини