Янукович: Закон про мови повинен відповідати хартії Європи

11.07.2012, 17:39
Янукович: Закон про мови повинен відповідати хартії Європи - Фото
Віктор Янукович

Президент розповів, що зараз експерти повинні винести свій вердикт, чи відповідає ухвалений закон європейським правилам

Закон "Про засади державної мовної політики" повинен відповідати нормам Європейської хартії про мови. Про це заявив президент України Віктор Янукович під час неформальної зустрічі з клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії в Юсуповському палаці в Криму

"Я впевнений, ми повинні подивитися на світову практику", - сказав Янукович, зазначивши, що мовне питання в Україні політизоване, повідомляє прес-служба голови держави.

За словами президента, у громадян не виникає жодних проблем з використанням української та російської мов, проте політики весь час "розігрівають якісь пристрасті" навколо цієї теми.

"Тому кращий орієнтир в цьому питанні - Європейська хартія про мови. Наскільки цей закон відповідає цій хартії, її стандартам - повинні сказати експерти", - зазначив президент.

Він підкреслив, що законодавці-ініціатори запевнили його, що прийнятий закон пройшов експертизу у Венеціанській комісії. "Якщо це так - ми побачимо. Зараз якраз йде цей процес. Він дозволить нам дійсно знайти рішення, яке дасть можливість зняти надовго мовне питання в Україні", - заявив Янукович.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих