RU

Янукович з допомогою КСУ узурпував владу в Києві, - опозиція

30.05.2013, 18:05
Янукович з допомогою КСУ узурпував владу в Києві, - опозиція - Фото
87b6c20e8107e93cd1194e563eb581e5.jpg
Рішення Конституційного суду України про перенесення виборів у Києві - це продовження узурпації влади президентом Віктором Януковичем, заявили в партії Батькивщина.

"30 травня 2013 КСУ ухвалив абсурдне і відверто замовне рішення про перенесення виборів Київського міського голови та Київської міської ради на 2015 рік. Зазначена постанова від першого і до останнього слова написана під диктовку  Партії регіонів, оскільки влада боїться програти місцеві вибори в Києві", - заявляють опозиціонери.

На їх думку, Київрада після 2 червня буде нелегітимною і неправомочною приймати будь-які рішення. "Тому ми вимагаємо від Центральної виборчої комісії скасувати повноваження депутатів Київської міської ради, "обнулити" партійні списки і депутатські мандати, у тому числі фракції Батьківщина", - вимагають опозиціонери.

У заяві зазначено, що рішення КСУ позбавляє киян права на місцеве самоврядування і підриває основи демократії і народовладдя в Україні.

У зв'язку з цим опозиція вважає, що функції КСУ необхідно передати Верховному суду України як найвищого органу конституційної юрисдикції. "Необхідні законопроекти будуть негайно внесені на розгляд парламенту і після перемоги демократичних сил обов'язково будуть прийняті" - йдеться у заяві.

Представники Батьківщини заявляють, що КСУ своїми замовними рішеннями остаточно дискредитував себе як незалежний судовий орган, перевершивши сумнівні досягнення своїх "папєрєдніків", які визнали, що два терміни президентських повноважень одно одному, і перетворився в "кишеньковий суд" Януковича і юридичний департамент Партії регіонів.

"Після приходу до влади демократичних сил, всі судді, які в тому числі міняли Конституцію України без волі її народу, антиконституційно скасовували пільги для українців і позбавляли громадян права обирати собі владу, в обов'язковому порядку понесуть відповідальність перед законом", - обіцяють опозиціонери.

Нагадаємо, КС відклав вибори в Києві на 2015 рік. Судді дійшли висновку, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами в 2015 році.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини