RU

Янукович: Я давно відправив би Тимошенко за кордон, якби міг

24.05.2012, 10:47
Янукович: Я давно відправив би Тимошенко за кордон, якби міг - Фото
Фото: yes-ukraine.org
Президент України Віктор Янукович давно відправив би екс-прем'єра Юлію Тимошенко на лікування за кордон, якби це від нього залежало. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Сегодня.

"Мені часто радять: так відправте ви Тимошенко за кордон, і нехай її там лікують. Якби це від мене залежало, я б давно це зробив. Але цього не дозволяє закон. Потрібні відповідні рішення законодавства. А Євро-2012 буде, будуть вболівальники! Ну, може, хтось і не приїде, висловивши таким чином своє ставлення до проблеми з Тимошенко", - сказав він.

Коментуючи думку про те, що багато в чому проблема з Тимошенко визначена чинним Кримінально-процесуальним кодексом, Янукович заявив: "Вам не подобається ... кодекс? І мені він не подобається! Це кодекс 1962 року. У ньому такі норми закладені, яких немає ніде в світі! Ця проблема існує 20 років, весь час незалежної України. Його весь цей час якось змінювали, модернізували, покращували. А треба повністю міняти кодекс! Закласти в його основу принцип рівності захисту та обвинувачення. І тоді почне діяти принцип змагальності сторін ".

"На те, щоб такий кодекс створити, нам знадобилося два роки. У лютому 2010-го я став президентом, а в квітні створив робочу групу з розробки нового кодексу. Ця група зв'язалася з експертами Ради Європи, і вони спільно почали роботу. Була величезна кількість консультантів, ми їх запрошували, тому що для нас було дуже важливо створити сучасний Кримінально-процесуальний кодекс. І сьогодні вранці (14 травня, - ред.) я його підписав", - зазначив він.

Нагадаємо, захист Тимошенко неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям ще під час перебування екс-прем'єра в Київському СІЗО й вимагав обстеження незалежними лікарями. 9 травня Тимошенко перевели з колонії в центральну клінічну лікарню N5. Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначив німецький лікар клініки "Шаріте" Лутц Хармс. Нещодавно його змінила лікар клініки "Шаріте" - Аннетт Райссхауер.

Європейські політики й інституції багато разів закликали владу відправити Тимошенко на лікування за кордон.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини