RU

Янукович: Євросоюз вистоїть під ударом і стане сильнішим

06.06.2013, 11:41
Янукович: Євросоюз вистоїть під ударом і стане сильнішим - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Про це сказано у щорічному посланні президента Віктора Януковича до парламенту, викладеному більш ніж на 500 сторінках. Послання стосується всіх внутрішніх і зовнішніх пріоритетів країни, стратегічних цілей і проблем.

"Реалізація політики європейської інтеграції України відбувається з урахуванням динамічних процесів політичного та економічного розвитку Європейського Союзу. Його трансформація проходить під впливом актуальних викликів сучасності. Водночас немає сумнівів у тому, що європейські країни знайдуть внутрішні ресурси та мотивацію для закладки нових, більш потужних основ для об'єднання Європи ", - підкреслив Янукович.

"Україна, яка визначилася зі стратегічними орієнтирами свого розвитку і кінцевою метою європейської інтеграції, розглядає участь у реалізації європейського проекту з його орієнтованістю на безпеку і процвітання всієї Європи як найважливіший зовнішньополітичний пріоритет", - зазначив глава держави.

"Україна є важливим учасником цього процесу. На нашу думку, участь України в такому масштабному проекті, як об'єднана Європа, є джерелом очевидних позитивів. Особливу увагу тут привертають взаємовигідні можливості, які утворюються в результаті паралельного поглиблення зв'язків України з потужними економіками євразійського і азіатського простору . Саме український майданчик може стати додатковою платформою для посилення партнерства між ЄС і динамічно розвиваються азіатськими країнами", - переконаний президент.

Україна прагне вибудовувати стратегічні відносини з глобальними гравцями - США і Китаєм, а також з Росією, зазначив президент. "Наша мета - здійснювати ефективну, збалансовану зовнішню політику, побудовану на відстоюванні власності національних інтересів і невтручання в суперечності між глобальними державами. Головна мета відносин стратегічного партнерства України з провідними країнами світу полягає в посиленні міжнародних гарантій безпеки України, її суверенітету, територіальної цілісності, демократичного розвитку та економічного зростання ", - підкреслив Янукович.

Спираючись на Хартію про стратегічне партнерство, зазначив президент, Україна прагне посилити взаємодію зі США в напрямку зміцнення демократії, верховенства права, проведення судової реформи і боротьби з корупцією.

Актуальними завданнями українсько-американського співробітництва є розвиток економіки, передусім у торговельно-інвестиційній сфері та з питань посилення енергетичної безпеки, в т.ч. з розвитку можливостей видобутку нетрадиційних джерел енергії.

"Україна готова надалі активно брати участь у вирішенні глобальних міжнародних проблем, зокрема в тому, що стосується нашої участі у миротворчих місіях та забезпеченні продовольчої безпеки у світі", - сказано в посланні президента.

Крім того, за словами Януковича, для України виняткове значення має збереження послідовного і поступального характеру відносин з Китаєм, де нещодавно пройшла зміна партійно-державного керівництва. "В Україні вітають прихід до влади п'ятого покоління китайського керівництва і сподіваються на збереження і подальший розвиток високого рівня двосторонніх відносин.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини