RU

Янукович вирішив виправити скандальний закон про мови, - Кравчук

26.07.2012, 17:26
Янукович вирішив виправити скандальний закон про мови, - Кравчук - Фото
Леонід Кравчук
Президент України Віктор Янукович зібрав робочу групу фахівців, які займаються покращенням скандального закону про мови. Про це журналу Країна заявив колишній президент Леонід Кравчук.

Зокрема, відповідаючи на питання, чи обговорював він з Януковичем проблемний закон, Кравчук сказав: "Я знову написав листа Віктору Федоровичу. Великого, на вісім сторінок. Роз'яснив, що акценти в законі не відповідають фактам, і надав свої пропозиції змін проекту - щоб він не розколював суспільство, не ставив проблему з ніг на голову. А саме: щоб розширення застосування однієї мови не відбувалося за рахунок іншої. Тим більше, за рахунок української - державної мови. Це неприпустимо".

За словами Кравчука, після цього Янукович йому зателефонував: "Сказав, що є призначена ним група фахівців. Вони працюють над тим, як поліпшити цей законопроект. Або змінити його таким чином, щоб українська мова мала всі можливості для розвитку ... Президент не може просто так говорити, як от ми з вами: я не підпишу. Він повинен пояснити причини".

"Погано, що так сталося з мовою. Дуже погано. Я вважаю, що в Україні є група людей, які знаходяться під впливом не тільки внутрішніх, але і зовнішніх причин. Вони весь час нудьгують за тим, щоб знайти якусь проблему в суспільстві і загострити її. Називаю їх радикалекстремістами ", - додав Кравчук.

На питання, чи не здається йому, що ці екстремісти сидять в Адміністрації президента, Кравчук відповів? "Думаю, вони сидять у Верховній Раді. Саме там готують проекти подібних документів".

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада з порушенням регламенту прийняла мовний закон Колесніченка-Ківалова, який підвищує статус російської мови в Україні. Пізніше президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів розглянути поправки до закону про мовну політику для того, щоб підготувати зміни до прийнятого Радою закон.

Досьє на Леоніда Кравчука
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини