RU

Янукович урізав повноваження прокуратурі

21.09.2012, 16:43
Янукович урізав повноваження прокуратурі - Фото
Генпрокурор Віктор Пшонка з президентом Януковичем (фото - president.gov.ua)
Президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури", прийнятий Верховною Радою 18 вересня. Про це 21 вересня повідомила прес-служба голлви держави.

За словами радника президента Андрія Портнова, документ позбавляє прокуратуру права вносити приписи і протести, прийняття яких вимагало від фіз- і юросіб безумовного і невідкладного виконання вимог прокурора. "Зупинка підприємницької діяльності з ініціативи прокурора може бути здійснена лише за рішенням суду. Така процедура дозволить впровадити змагальний судовий порядок у відносинах між прокурором і суб'єктом підприємницької діяльності. Запропонований підхід матиме позитивні економічні наслідки, оскільки зменшить вплив органів на ведення господарської діяльності", - зазначив Портнов.

Норми закону вимагають, щоб прокурорські перевірки ("повноваження прокурора по виявленню порушень закону") здійснювалися виключно після прийняття мотивованої постанови, з чітким зазначенням підстав для їх проведення. Постанову потрібно надавати особі, щодо якої буде проводитися перевірка. Також людина має право оскаржити ці постанови в суді.

За словами Портнова, у майбутньому робоча група під керівництвом Януковича повинна буде представити на розгляд парламенту й інші пропозиції щодо реформування системи органів прокуратури.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини