RU

Янукович у Росії: Обговорювати Митний союз потрібно вчотирьох

04.03.2013, 16:17
Янукович у Росії: Обговорювати Митний союз потрібно вчотирьох - Фото
Віктор Янукович і Володимир Путін (фото - ЕРА)

Формат співпраці України з країнами Митного союзу (МС) повинен визначатися на чотиристоронніх переговорах - за участю всіх країн-членів МС, заявив президент України Віктор Янукович.

"Сам формат роботи з МС повинен визначатися на чотиристоронніх переговорах", - сказав Янукович на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в Завидово (Тверська область) у понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

Водночас, Янукович зазначив, що в Україні розуміють, що Росія відіграє ключову роль в МС. На даному етапі Україна веде переговори поки тільки з Росією.

Янукович зазначив, що на сьогоднішній день Україна дуже сильно відстала від МС в плані створення нормативно-правової бази. "На сьогоднішній день, практично, до жодного документу МС Україна не приєдналася", - сказав Янукович.

При цьому він зазначив, що сьогодні мова йде про формат співпраці України і МС. "Ми зацікавлені в тому, щоб розглянути ці документи. Бо розмов дуже багато, експерти кажуть, будують різні прогнози, є і супротивники. Загалом-то, йде процес, я б сказав, більше політичний, ніж економічний", - зазначив він.

У свою чергу Путін погодився з тим, що це питання політичне. "Це політичний вибір самої України. І ми, безумовно, будемо ставитися з повагою до будь-якого (вибору)", - сказав він.

Крім того, Путін зазначив, що за оцінками експертів, в тому числі українських, зростання ВВП України в разі інтеграції в МС складе від 1,5 до 6,5% "в залежності від глибини інтеграції".

За словами Януковича, через невизначеність у цьому питанні негативні процеси розвиваються з двох сторін. "Йдуть вилучення, це не радує нас", - сказав Янукович.

Глава української держави додав, що обидві сторони несуть економічні втрати, зокрема падає рівень товарообігу.

Крім того, говорячи про законодавство для країн МС, Янукович зазначив, що ці нормативні документи, у разі застосування їх Україною, повинні пройти внутрішньодержавні процедури. "Мова йде про процес, який передбачає внутрішньодержавні процедури, розгляд цих положень", - сказав Янукович.

Глава держави також вважає, що до переговорів з даного питання необхідно підключати національні уряди. "Коли ми почнемо практично розглядати ці документи, буде повна ясність у частині приєднання. Адже всі ці документи повинні пройти внутрішньодержавні процедури. Так, як вони проходили у всіх трьох країнах", - наголосив президент.

Янукович відзначив діяльність міждержкомісії МС. "Ми з нею повинні починати працювати", - додав він.

Путін зауважив, що з 2015 року рух робочої сили в країнах Митного союзу буде обмежено. "Вільний рух буде тільки для країн Митного союзу. Це турбує нас і ми повинні все зробити для того, щоб обговорити цю проблему", - сказав Путін.

При цьому Янукович сказав, що зараз мова не йде про те, щоб Україна ухвалила рішення про вступ до МС і приєдналася. Спочатку, за його словами, "необхідно як слід на внутрішньодержавному рівні обговорити цю проблему всебічно".

Президенти спілкувалися без краваток. На початку зустрічі вони обнялися. Путін задзначив, що дуже радий бачити Януковича в Росії.

Нагадаємо, Москва наполягає на повноцінному членстві України в Митному союзі Росії, Білорусі та Казахстану. У Москві кажуть, що в тому випадку, якщо Київ відмовиться від вступу на користь об'єднання з Європейським Союзом, Україну чекають санкції, як кажуть у Москві - вимушені. Україна готова розглядати співпрацю з МС тільки за формулою 3+1.

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини